آموزش‌هاي زناشويي

آموزش‌هاي د يني، آناتو ميک، فيزيولوژيک، روان‌شناختي ، بهداشتي و تربيتي در زمينه‌

فصل هفتم:

 آداب نزديكي از نظر اطباي قديم

 

شايسته است كه مرد در فرصت مناسب و خلوت و ترجيحاً آرامش اول شب بدون خستگي با زن همبستر شود وقبلش با او از امور شادكننده و خنده‌آور زندگي بگويد تا انس و مودت او را در قلبش به حركت آورد و خلاصه  به او اظهار علاقه و محبت كند و اين حق زن است چنان كه پيامبر اسلام با وجود سن بالا و عدم رغبت قلبي به لذليذ دنيا(دوران جواني او با خديجه 60 ساله سپري شد) و اشتغالات فراوان رعيت و جنگهاي بيروني و دروني به عايشه كه بسيار زبان گزنده‌اي داشت با محبت صحبت مي‌كرد و هرشب در كنار آنان مي‌رفت و حتي در ايام حيض ايشان از ناف تا زانو را پوشانده و بقيه تن را لباس نداشته در آغوش او مي‌رفتند:

آن كه عالم مست گفتارش بدي         كلميني يا حميرا مي‌زدي

و از بزرگي مرد است كه لذت به زن بچشاند و برايش تواضع كند و تنها مردان متكبر هستند كه بر زن درشتي مي‌كنند و خود را هم از لذت زندگي با زن محروم مي‌كنند.

زنان ابتدا از طريق محبت تحريك مي‌شوند و سپس آرام آرام بدن او را نوازش و سينه ‌اش را بسيار ملايم بمالد وبا بوسه هاي ملايم بر گونه و صورت و گردن و سينه ها و باسن و كمر زن و گفتن  سخنان محرك و كلماتي كه به تناسب هر يك تحريك كننده است مانند نام بردن از آلت جنسي هم و اظهار علاقه و شهوت خود به همبستري به او زن را آماده كند و سپس بيخ ران ها و فرج او را با دست مالش دهد و آلت را بر فرج ماليده و وقتي زن آماده رسيدن به اوج شهوت شد زبان او را در دهان بمكد و  دخول كند. علامت تحريك زن اين است كه پستان هاي او نفخ كرده و نفسش به شماره افتاده و فرجش ترشحات جنسي نموده و ليز و لغزنده مي‌گردد. اين ترشحات علاوه بر  اين كه سبب سلامت زن و آرامش روحي اوست به نزديكي آسان و بدون درد و بسيار لذت‌بخش مرد كمك مي‌كند. و چنين نزديكي براي زن و مرد باعث دفع آلام جسم و جان و تفريح و نشاط و تقويت رحم زن و تنقيه آن از امراض گوناگون مي‌گردد. سپس قدري عسل در آب حل كنند و با گلا  ب بنوشند تا دفع ضعف بدن شده و براي نزديكي بعد آماده شوند. زنان جهت كامجويي جنسي نياز به محبوبيت نزد همسر داشته و بيش از مردان به  قوي بودن قوا و توان عمومي بدن نياز دارند. و البته افراط در نزديكي بسيار مضر است و حتي لذت آن را هم كم مي‌كند و معتدل آن هفته اي يك بار است. اگر هر شب مدتي با زن ملاعبه صورت گيرد بدون اين كه به رسيدن به اوج شهوت انجامد، زن را با شوق و علاقه به زندگي و خانه و منزل و شوهر مي‌كند وبراي نزديكي آماده تر شده  و در وقت نزديكي از خود بيخود شده و بي قرار خود را عريان تسليم شوهر كرده و از نزديكي لذت فراوان مي‌برد و اي بسا در وقت نزديكي از شدت لذت دخول و مالش آلت مرد به اه و ناله مي‌پردازد.  همچنين ملاعبه آرام و لذت بخش هر شب باعث شده فرج زن سالم و مرطوب و گرم شود[1](و در نتيجه از بوي بد و ترشحات بيماري‌گونه و خشكي و... كه بسياري زنان از آن رنج مي‌برند دور مي‌گردد) و براي جسم و عقل مرد هم بسيار مفيد است. البته به شرطي كه هر شب به انزال مني و اوج شهوت زن نيانجامد بلكه ملايم از هم لذت برند. اگر شوهر در اين امور كوتاهي كند، زن را به بداخلاقي وعداوت با خود و سردرد و بي ميلي به خوشي هاي دنيا وشوهر و احياناً آلودگي ها و خيانت مي‌كشاند.

همچنين زن بايد از حضور عريان نزد شوهر که براي مردها بسيار لذت‌بخش است خودداري نکند و هرگز براي اين کار و رقص مقابل شوهر خود را منقبض نسازد بلکه عضلات خود را رها کرده و اين فکر زنانه که آلت جنسي و باسن او زيبا نيست را به خود راه ندهد، خير مردان در اممور جنسي بصري هستند و زنان لمسي و عاطفي؛ اندام زن هم خيلي برايشان زيباست. معروف است که زن در رابطه چشم را مي‌بندد و مرد تازه باز مي‌کند! و از پيش قدمي و پرده دري در رختخواب و مالش بدن و آلت مرد خودداري نکند و از بيان هيجان و شهوت خود نيز پرهيز نکند که براي مرد بسيار لذت دارد و البته مرد در اين امور هم بايد زن را ياري دهد يعني به او تفهيم کند که عمل به حديث پيامبر که بي حيايي زن در رختخواب باشد هيچ منعي ندارد و او اين را نشانه شخصيت و معرفت همسر خود و نه کم ارزشي او مي‌داند و همچنين در ملاعبه و تحريک بالاخره بايد مرد آغازگر باشد و زن را تحريک کند تا او هم به راحتي به فعاليت جنسي بپردازد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فصل ششم

 نكاتي در روانشناسي روابط زناشويي

دكتر بختياري

 

 


نكته1: جسم زن داراي فضاو خالي است ومرد آنجا داخل ميكند، فضاي روانشناختي جنسي هم بايد اظهارنيازوعرضه زيبايي از زن باشد و مرد فاعل باشد. مردها خيلي دوست دارند زن ازآلت جنسيشان وبزرگي آن وحركاتش وخلاصه ارضاكنندگي مرد باحالات زنانه و کلمات محرک و لذت بخش و رفتار جنسي مناسب تقدير کنند. مثلاً زن به جا و مناسب آخ واوف بگويد و از آلت مرد و حرکات زيباي جنسي او  تعريف کند. مردها ديوانه ميشوند وقتي بشنوند اين درد و آخ زن و ميل شديد زن به فشارها و رفت و آمد تند و عميق آلتش را. اصلا مرد ديوانه اين تمجيدهاي پرسوز زن ازآلت و حركات جنسي اوست.

مردها عاشق اين هستند كه زنها بگويند بيا اينجاموبمال ياتواين حالت منو بكن وحين انجام انواع نزديكي وبعدش هم ازته دل زار بزنن كه چه حالي ميدي تو. يه ذره كه آلت مرد داخل فرجشان شد باسنشان را جمع كنندوبگويند آخ چه دردي و بعدبگويند حالابيشترفشار بده بره تو، چه خوبه ، و ... زن باهوش كسي است كه بيشترين استفاده ازاحساسات زنانه وكلمات ظريف خود براي تحريك بيشتر مرد و پاسخ دادن به اين انگيزه روان‌شناختي او را دارد.

نكته2: هيچوقت زن خودرايك دفعه لخت نكند بلكه بعدازكمي ملاعبه‌ي رولباسي به رختخواب بروند، آن وقت هم باتاپهاي نازك ونرم زنانه وشرت هاي متنوع باشدو اگر شوهر هم درخواست لخت شدن كامل كرد يا نكرد هم زن يه دست خودشو روسينه ويكي روفرجش بذاره(گاهي هم دست شوهرشو روفرجش بذاره) بخواهدشوهر او را بمالدخصوصا باسن ووسط پاهايش وقلقلك گردنش بدهد و زن خنده هاي شهوتي بكند.

نكته3: مردهابه لمس ونوازش باسن خيلي حساسند پس زن هم بايد دربستر هم ازباسن خودتعريف كندهم پشت به مرد زيادبخوابد وبگويد بيا با كمر وباسنم حال كن و ازشكلهايي كه مرد ازعقب داخل فرج زن ميكند استقبال كرده ودر هربار نزديكي آنها را باعلاقه به مرد بچشاند. در رقص ونشستن آغوش مرد براي ملاعبه يا حالت سجده كه مرد از عقب داخل فرج ميكند، زن شكم خود را فرو برد و كمر را بالا بكشد و وسط فرج و باسن را ريلكس كند تا باسنش پهن و بزرگ و جذابتر شود.

نكته4: آرايش رواني جنسي براي مرد، به همان اندازه آرايش جسمي مهم است. مردها اكثرا ظاهر زن را از زبان او مي گيرند و زن نبايد خود را دست كم بگيرد و زشت تلقي كند بلكه زيبايي‌هاي خود را براي مرد بيان كند خصوصاً تعريف ديگران از ظاهر او را؛ منتهي در لحظات اواسط تحريك جنسي مرد. مثلاً بگويد: ببين من به اين زيبايي كه دوستم مي‌گفت و به اين اندام چنيني و خوش تركيبي و كوتاه‌تر هستم و بدنم كم حجم تر از شماست و برا همين فرجم كوچك تر است و باعث مي‌شود چقدر لذت ببريم يا سينه‌ام بزرگ است و رويش مي‌خوابي و لمس بيشتر مي‌كني[2] و يا كوچك است و براي ملاعبه لذت بيشتر دارد و يا باسنم بزرگ است و مردها از باسن بزرگ و چاق است و چاقي باسن، فرج را هم تنگ‌تر مي كند و مردها از باسن چاق چقدر لذت مي‌برند يا چاق نيست اين هم يك‌جور داخل ران‌هاي مرد قرار مي‌گيرد و لذت دارد[3] و ... خود را زيبا نشان دهد بگويد تو هم همون مرد ايده‌آل مني كه هم منو خوب مي‌چشي هم به من خوب مي‌چشوني و از بزرگي آلت او و مهارت حركات و توانمندي جنسي او هم بگويد و بگويد خوش به حال شما كه منو داري و من كه شما رو دارم. و اين نوعي آرايش با لحاظ رواني است چون بيشتر مسائل جنسي داراي بعد رواني است.

نكته5: جهت آمادگي رواني، سرشب و ساعت حدود 10 به اتاق خود برويد؛ ريلکس باشيد  اين اولين کاري است که بايد انجام دهد. اگر از سفر آمده و خسته‌ايد سعي کنيد عصر را يک دوش آب گرم بگيريد ، نور اتاق را تنظيم کنيد ، دراز بکشيد و نفس خود را تنظيم نمياييد و سپس با گوش دادن به موزيکي که آرام کننده است سعي کنيد خود را آرام کنيد.

نكته 6: اجازه ندهيد همسرتان برايتان عادي شود و نگاهتان همان نگاه اول باشد، اين طوفان عشقي تبديل به امواجي پايدار خواهد شد که ضامن پايداري رابطه تان در تمام زندگي باقي مانده خواهد شد. به روي مسائل في ما بين شما و شريکتان کار کنيد. بايد قلب و مغز شما همچون بدن شما براي نزديکي آماده باشد. اگر هر چيزي در شما نسبت به همسرتان وجود دارد که شما را اذيت مي کند بهتر است از نزديکي خود داري کنيد. فانتزي ذهني تاثير فراوان روي بهبود روابط دارد كه البته هرگز نبايد با تصور روابط نامشروع باشد كه توسط سايت‌هاي لاابالي توصيه مي‌شود و نوعي زناي ذهن خواهد بود.  بلكه به اين معني كه سعي کنيد با فرو رفتن در روياهاي جنسي خود را آماده ايجاد رابطه کنيد. از اينکه معاشقه مي کنيد لذت ببريد قبل از اينکه تحريک جنسي بشويد - ذهنتان را بطور کامل به معاشقه و تماس لمسي که با شما صورت مي گيرد متمرکز کنيد و سع کنيد از آن لذت ببريد و کاملا آن را حس کنيد. به عنوان نمونه :

مردها بايد لحظاتي عميق در فكر فرو روند؛ به اندام همسر خود نگاه كنند و تخيل كنند كه مجرد بودند و همسر نداشتند چقدر آرزوي بوسيدن يك دختر را داشتند! در صورت امكان لمس مشروع يك زن از روي چادر(بدون تصور هيچ زني) چه حالي پيدا مي‌كردند! حالا فرض كنند در همان حالت هستند و اين همسر كاملاً عريان را خدا در رختخواب به ايشان داده است. او را در آغوش گرفته و بسيار ملايم فشار دهند و كم كم در ذهن خود از آن حال مجردي به همسر رسيده لذت ببرند. و در همان تلقين دخول كنند. بعد بيرون بياورند و باز تخيل كنند كه آنجوان مجرد اكنون با يك زن نزديكي كرد و دوباره هم به راحتي مي‌تواند دخول كند و اين همسر زيبا و طناز در اختيار اوست. آري با به ياد آوردن نداشته ها هميشه انسان شاكر داشته‌ها خواهد بود وگرنه مدام در حسرت نداشته‌هاست و نه به آمالش مي‌رسد و نه از همين داشته لذت مي‌برد و نه شكر خدا و خلق را خواهد كرد.

دقيقاً اين مساله درباره زنان هم وجود دارد.

 

بخش ششم

(وظايف اخلاقي-جنسي

در دوران عقد و زفاف)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نامزدي،دوران اضطراب،آرامش،شيريني،تلخي؟ بستگي به‌آگاهي‌و عملكرد شما دارد

يکي از اموري که در زندگي مشترک نقش حساسي دارد، « دوران نامزدي» است . اگر با اين دوران ، با ظرافت و ماهرانه برخورد شود و به وظايف مخصوص آن عمل شود، مي تواند در بالندگي و پرباري و استحکام دوران هاي بعدي ، تأثيرعميقي داشته باشد.

سخن عاميانه اي بين مردم هست که مي گويد : « يک روز دوران نامزدي ، بهتر از يک سال دوران بعد از عروسي است !» اين سخن ، هر چند مبالغه آميز است، اما حقيقت مهمي را بيان مي کند ؛ واقعاً دوران نامزدي از جهاتي مهم تر و شيرين تر و پُر بارتر و لذت بخش تر و سازنده تر از دوران پس از عروسي است و مي توان در اين دوران ، شالوده و پايه هاي زندگي آينده را بنا نهاد .منظور ما از « دوران نامزدي » ، فاصله ي بين عقد و عروسي است .

اما اگر اين دوران با اضطراب و ندانم‌كاري و حساسيت و فشارها و منع و ايرادهاي والدين در ارتباط پسر و دختر با هم و يا بي‌گدار به آب زدن دختر و پسر(كه گاهي به حاملگي در منزل پدر انجاميده!)برگزار شود، مطمئناً دوران ناخوشي خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

فصل اول

وظايف دختر و پسر در دوران نامزدي

 

افزايش شناخت نسبت به يکديگر، براي تفاهم بيشتر

 هر چند دختر و پسر، در مرحله ي گزينش ، بايد شناخت کافي نسبت به هم پيدا کرده باشند اما علاوه بر آن شناخت ، بايد در دوران نامزدي ، آشنايي ملموس تر و محسوس تر و بيشتري از يکديگر پيدا کنند و با روحيات و اخلاق و ديدگاه هاي هم بيشتر آشنا شوند. در حقيقت ، اين آشنايي و شناخت در دوران نامزدي ، تکميل کننده ي شناخت مرحله ي گزينشي است، آن گاه در پرتو اين آشنايي نزديک و کامل ، خود را براي تفاهم و سازگاري در زندگي مشترک ، آماده مي کنند. آن شناخت ، براي«انتخاب » بود و اين شناخت ، براي « تفاهم و سازگاري».

1.     اصلاح و تربيت: اگر کسي صفت و خصوصيتي را در نامزدش مشاهده کند که مورد پسندش نباشد و بخواهد آن را برطرف و يا اصلاح کند ، يا صفت و حالتي را در او ايجاد کند، بهترين دوران براي اين « اصلاح و تغيير و تربيت »، دوران نامزدي است. چون هنوز روابطشان عادي نشده و نسبت به هم احترام و محبت خاصي قائلند . در نتيجه پذيرششان از همديگر بيشتر است و زمينه ي تحول و تغيير و اصلاح ، مساعدتر. ( اما نبايد از ياد برد که نمي توان فردي را که سال ها به شيوه و عادت خاصي خو گرفته ، اساساً و به طور کلي تغيير داد و متحول کرد؛ بنابراين ، منظور اصلاح و تغيير در اصول بنيادين فرد نيست)

2.     افزايش محبت : از شرط هاي اصلي سعادت در زندگي زناشويي ،« محبت » است و زمينه ي آن بايد قبل از عقد فراهم شده باشد. اما دوران نامزدي ، بهترين فرصت براي افزايش و تحکيم محبت است. رفتار و گفتار و تمام اعمال نامزدها، در افزايش محبت و يا کاهش آن ، مؤثر است.  بنابراين ، دختر و پسر بايد کاملاً مواظب اعمال خود باشند و از هر عمل پسنديده اي که باعث افزايش محبت مي شود، کوتاهي نکنند و از کارهايي که موجب دلسردي و کاهش محبت مي شود، اجتناب کنند.

3.     بها دادن به احساسات و عواطف يکديگر : نامزدها بايد مواظب عواطف و احساسات يکديگرباشند و به آن بها و جواب مناسب دهند. بعضي از نامزدها، به عواطف و احساسات لطيف نامزدشان ، بهاي لازم را نمي دهند و به او «بي اعتنايي» مي کنند و خيال مي کنند اين کارشان باعث عزيزتر شدنشان مي شود! حال آنکه کاملاً برعکس است و چنين رفتاري باعث جريحه دار شدن عواطف نامزدشان مي شود و در نتيجه کينه ي او را به دل مي گيرد و ممکن است لطمه هاي سنگيني به زندگي شان بزند. خاطرات دوران نامزدي – معمولاً – تا آخر عمر در ذهن مي ماند و در زندگي آينده تأثير دارد ( چه خاطرات شيرين و چه تلخ ). بنابراين ، رفتار نامزدها بايد کاملاً حساب شده باشد و از اعمالي که به غرور و شخصيت يکديگر لطمه مي زند، اجتناب گردد. بي اعتنايي و سرسنگيني و تکبر در مقابل نامزد، لطمه هاي سنگيني به عواطف و شخصيت او مي زند.متأسفانه فراوان مشاهده مي شود که پسران جوان از بي اعتنايي و سرسنگيني نامزدشان گله و درد دل دارند و – مثلاً – مي گويند :« هديه اي براي نامزدم گرفتم و با هزار اميد و آرزو به ديدارش رفتم ، اما او بي اعتنايي و بي احترامي کرد و مرا تحويل نگرفت و با دلي شکسته و پر خون از منزلشان بيرون آمدم...»دختران متدين و با عفت بدانند که اين کارها، لازمه ي تدين و عفت نيست ، بلکه حرام است.  معنا ندارد که دختر، در مقابل نامزدش که به او محرم است و در حقيقت شوهر اوست ، خود را مخفي کند و به او بي اعتنايي نمايد ! بله، اين را قبول داريم که : دختران عفيف و با حيا در اوايل دوران نامزدي ، خجالت مي کشند و نمي توانند با نامزدشان رفتاري خيلي صميمي و محبت آميز داشته باشند؛ پسران هم بايد رعايت حال آنان را بکنند؛ اما اين حالت و خجالت بايد به زودي برطرف گردد و رابطه شان صميمي و پر محبت ، و در عين حال همراه با احترام متقابل باشد .

4.     هديه دادن : « هديه » در جلب دل ها و افزايش محبت ها ، نقش عجيبي دارد. بر نامزدها لازم است که از اين نکته ي زيبا و مهم غفلت نکنند. لازم نيست که هديه ، گران قيمت باشد، بلکه لازم است زيبا و مورد علاقه ي طرف باشد و مهمتر آن که : « با ظرافت داده شود!». هديه دادن ، ظرافت و سليقه ي خاصي را مي طلبد!  اين هم فراموش نشود که : هديه دادن بايد از دو طرف باشد، نه اين که فقط پسر به دختر هديه بدهد . البته پسر بايد بيشتربدهد!

5.     نامه نگاري هاي محبت آميز: نوشتن نامه هاي پر محبت و با صفا ، تأثير نکويي در افزايش محبت و استحکام رابطه ي بين نامزدها دارد. حتي اگر دو نامزد به هم نزديک باشند و هميشه يکديگر را ببينند، باز هم نوشتن نامه تأثير خود را دارد. نامزدها مي توانند نامه ها را بنويسند و پس از ملاقات و هنگام جدا شدن از هم ، نامه ها را به يکديگر بدهند. البته هرگاه مسافرتي پيش آمد و از هم دور شدند ، نامه ها بايد بيشتر و مفصل تر شود. همسراني را مي شناسم که پس از گذشت سال ها از زمان ازدواجشان ، هنوز نامه هاي دوران نامزدي را نگه داشته و مطالعه مي کنند و برايشان خاطره انگيز و لذت بخش است !

6.     ملاقات هاي صميمانه: دو نامزد بايد در اين دوران شيرين و به ياد ماندني ، ديدارهاي دوستانه داشته باشند. اين ملاقات ها ، اميد و شور و علاقه را درهر دو تقويت مي کند. اين کار نه تنها خلاف عفت نيست ، بلکه باعث تقويت عفت در هر دو مي شود. در اين ملاقات ها ، با يکديگر صحبت هاي محبت آميز داشته باشند و به هم عشق و علاقه و محبت نشان دهند و درباره ي زندگي آينده شان گفت و گو کنند ؛ به هم دل گرمي و اميد بدهند و باهم به گردش و تفريح و مسافرت بروند

 

 

 

 


دلايل دوست داشتن و عاشق شدن از نظر علم

۳ مرحله عشق

روانشناسان براي عشق سه مرحله پيشنهاد نموده اند: شهوت، مجذوبيت و تعلق. هر کدام از اين مراحل بدليل وجود هورمونها و مواد شيميايي خاصي ايجاد ميشوند.

مرحله ۱: شهوت

اين اولين مرحله عشق بوده و در هر دو جنس زن و مرد بدليل وجود هورمونهاي جنسي استروژن و تستسترون پديد مي آيد.

مرحله ۲: مجذوبيت

زماني شگفت انگيز، هنگاميکه به عشقي حقيقي مبتلا شده ايد و به سختي ميتوانيد به ديگران فکر کنيد. دانشمندان بر اين باورند که سه انتقال دهنده عصبي اصلي در اين مرحله دخيل مي باشند: آدرنالين[4]، دوپامين[5] و سروتونين[6].

در يک بررسي علمي مشخص شد که در مراحل اوليه ايجاد عشق ( مرحله مجذوبيت ) نحوه فکر کردن دچار دگرگوني شگرفي مي شود. از بيست زوج جوان که ابراز علاقه بسيار شديدي نسبت به هم مي نمودند، دعوت به عمل آمد تا مشخص گردد که آيا مکانيزم تفکر دائمي به معشوق در مغز با مکانيزمي که باعث بروز اختلال وسواس فکري- عملي ميشود ارتباطي دارد يا خير.

 با تحليل نمونه هاي خوني گرفته شده معلوم گرديد که ميزان هورمون سروتونين در زوجهاي جوان با سطوح پايين اين هورمون در بيماران وسواس فکري- عملي برابري مي کند.

افرادي که به تازگي عاشق هم شده اند صورتي خيالي، شاعرانه و ايده آل به شريک زندگيشان مي بخشند، محاسنشان را بزرگ نمايي نموده و عيوبشان را مي پوشانند[7].

 همچنين زوجهاي جوان، خودِ رابطه را نيز متعالي جلوه مي دهند و تصور ميکنند که رابطه شان از هر زوج ديگري صميمي تر و زيباتر است. روانشناسان معتقدند که ما به چنين نگرش خالصانه اي نيازمنديم. اين نگرش باعث ميگردد، تا زمان وارد شدن به مرحله بعدي عشق، يعني تعلق، در کنار يکديگر باقي بمانيم.

مرحله ۳: تعلق

تعلق ضمانتي است که زوجين را متعهد ميکند براي بچه دار شدن و پرورش آنها به اندازه کافي در کنار هم زندگي کنند. دانشمندان تصور ميکنند که دو هورمون اصلي در رابطه با ايجاد حس تعلق دخيل هستند: اکسيتوسن(هورمون نوازش)[8] و واسوپرسين[9].

ضررهاي جسمي دوران عقد

 

 

دو جوان از احساسات جنسي بالايي برخوردارند و نمي شود كه خود را كنترل كنند. لذا تحريك جنسي صورت ميگيرد ولي چون در دوران عقد هستند، ارضاي جنسي كامل صورت نمي‌گيرد به همين خاطر عوارضي را در جسم هر دو وارد ميكند و گاهي بخاطر رسيدن به اوج شهوت جنسي مجبور مي شود از راههاي غير عقلي و غير عرفي و غير طبيعي خود را ارضاء كند يا با هم رابطه برقرار كنند.. اين فشارهاي عاطفي و جنسي، ضررهايي براي فكر و ذهن و تحصيل و زندگي پسر وعضلات جنسي او دارد و براي دختر هم كمر درد و افت تحصيلي و بدخلقي و بدخوابي و... ايجاد مي‌كند و گاهي در شرايطي منجر به عقيمي زن و يا منجر به يك سري بيماريهاي سخت مي شود.

بايد والدين با ديدي باز، شرايط ارتباط متعارف و غسل و حمام و ... را براي ايشان فراهم كنند و اجازه خلوت شرعي را به دختر و پسر بدهند و توصيه‌هاي لازم در جلوگيري و ... را هم به ايشان داشته باشند. البته نه مكشوف بگويند برو نزديكي كن و بيا حمام بلكه همين كه شب با هم باشند خودشان مي‌دانند بايد نزديكي كنند!! نياز به توصيه شما ندارد بلكه امكان خلوت و حمام فراهم شود.

 

چند قانون براي دوران نامزدي

نه كوچك نه بزرگ

نقطه مقابل بزرگ‌بيني طرف مقابل، خودبزرگ‌بيني است. اطمينان و اعتماد بيش از حد به خود، بين ما فاصله مي‌اندازد و نمي‌گذارد احساسات يکديگر را درک کنيم. از طرفي گاهي وقتي دچار خودبزرگ‌بيني مي‌شويم، نمي‌توانيم يا بهتر بگوييم، عمدا نمي‌خواهيم احساسات‌مان را به طرف مقابل نشان بدهيم و همين «فاصله» به‌تدريج باعث دوري و سپس جدايي مي‌شود.

رؤياپردازي ممنوع!

اگر قرار باشد از لحظه خداحافظي تا ديدار يا تلفن بعدي، چشم‌مان را روي واقعيت‌ها ببنديم و رؤيابافي کنيم و حرف‌ها و رفتارهاي طرف مقابل را آن‌طور که دوست داريم تعبير و تفسير کنيم، قافيه را باخته‌ايم. با چشم و گوش باز - باز باز - حرف‌ها و رفتارهاي طرف مقابل را ببينيم و بشنويم و با چشم بسته تصميم نگيريم. چشم بسته چاه را نمي‌بيند.

 

او مي‌فهمد

دروغ گفتن و تظاهر كردن بي‌فايده است؛ چون طرف مقابل به‌راحتي احساس ما را مي‌فهمد. بنابراين «صداقت» اولين و مهم‌ترين نکته براي شروع يک زندگي مشترک سالم و موفق است. حتي اگر صداقت ما باعث قطع پيوندمان در همان دوران نامزدي شود نبايد بترسيم؛ چون مطمئنا رابطه معيوب بوده و دير يا زود اين رشته پاره مي‌شده است

مقايسه نکنيد

خيلي از ما عادت کرده‌ايم زندگي و روابط شخصي‌مان را با رابطه و زندگي ديگران مقايسه کنيم و به دنبال اين مقايسه هم، يا از طرف مقابل توقع‌هاي خاصي داشته باشيم يا انتقام ناکامي‌هاي قبلي‌مان را از نامزدمان بگيريم! مقايسه کردن را فراموش کنيم و به خاطر بسپاريم که رابطه هر کدام از ما منحصر به‌فرد است و مثل خود ما و رفتارهاي ويژه خود ما هستند

مثل يك راه بي‌پايان

با کمي دقت و تيزهوشي مي‌توانيم طوري رفتار کنيم که هميشه براي هم، حرفي براي گفتن داشته باشيم و از هم خسته نشويم. مطالعه، آگاهي از آنچه در اطراف ما مي‌گذرد، آگاهي از علايق و نيازهاي طرف مقابل و... همگي راهکارهايي است که 2نفر را هميشه براي هم دوست‌داشتني و نو نگه مي‌دارد. در يک کلام اگر از همديگر «عقب بمانيم»، زندگي‌مان نابود مي‌شود؛ مثل ترازويي که هميشه يک کفه آن سنگين‌تر از ديگري است. زن و مرد بايد هم پاي هم حرکت کنند تا هميشه همراه هم باشند

ساده اما نه مثل بچه‌ها

بچه‌ها را ديده‌ايد که چطور بي‌پروا و آزاد ابراز احساسات مي‌کنند. هرچند قرار نيست ما هم مثل کودکان رفتار کنيم اما بايد صداقت و آزادي در نشان دادن احساسات را از آنها ياد بگيريم. وقتي احساسات‌مان را صادقانه بيان مي‌کنيم، همان‌طور هم جواب مي‌گيريم. بنابراين به‌جاي اينکه با تکلف رفتار کنيم و از ابراز احساسات بترسيم، راحت و آزاد ابراز محبت کنيم. حتي با گفتن دلخوري‌هايمان، به طرف مقابل فرصت دفاع مي‌دهيم و همين فرصت، کدورت‌هاي بين ما را از بين مي‌برد؛ پس از حرف‌زدن نترسيم.

آنها نشانه او هستند

اختلاف عروس و داماد با خانواده طرف مقابل آن‌قدر تکراري و نخ‌نماست که بهتر است اصلا درباره آن حرف نزنيم. فقط يادمان باشد پدر و مادر او، بخش مهمي از زندگي و حتي شخصيت او هستند و آزردن آنها مساوي است با آزردن کسي که خيلي دوستش داريم. از طرفي همسر ما هر چقدر هم که باگذشت و مهربان باشد، تحمل بي‌اعتنايي و کم‌اعتنايي به عزيزانش را ندارد. بنابراين اگر تلافي هم نکند، دلخور و افسرده خواهد شد و به تدريج از ما متنفر مي‌شود.

 

 

 

 

 

 

فصل دوم: بايد ها و نبايد ها شب زفاف

 

اهميت شب زفاف

 شب زفاف در خاطره تمامي زوجهاي جوان يک شب خاطره انگيز است. کليه کساني که اين شب را تجربه کرده اند، بي شک تا آخر عمر آن را فراموش نخواهند کرد. منظور من در اين مقاله شب اول عروسي نيست . چون بسياري از افراد ، قبل از عروسي ( که در عرف معمول است) آميزش جنسي( بطور کامل) را تجربه مي کنند.  پس منظور اين مقاله زماني است که دختر ازاله بکارت ميشود . يعني زماني که دختر ، پرده بکارت خود را از دست ميدهد.

اين شب براي اغلب زوجها شب پر التهابي است و اولين شب ارتباط جنسي جدي ميان آنهاست. زنها در اين شب به شدت نگران و مضطرب هستند. خاطره اين شب تا پايان زندگي در ذهن زنان باقي مي ماند.حتي اگر بعدها ازدواجهاي مکرري کنند. مردها سعي کنند قبل از شب عروسي با خانواده خود جهت کنار گذاشتن آداب و رسوم غلط به طور جدي صحبت کنند. در تلقي عمومي جامعه ما ، شب ازدواج و زفاف ، شب خوشبختب و رسيدن به آرزوهاست ، اما شب زفاف شب خستگي هم هست ، شب اظطراب و نگراني است شب سر درد شب گريه شب سوزش معده و شب …….و حتي شايد شب بر باد رفتن آرزوها هم باشد .

در فرهنگ ما ازدواج به همه فاميل مربوطه بعضي جاها ( كه از لحاظ سواد عمومي سكس در مرحله پايين تري هستند ) از داماد انتظار دارند در عرض 10 دقيقه تا نيم ساعت پارچه خون آلودي را به عنوان نشان باكره بودن عروس تحويل بده!!

همانطور که ميدانيم تمامي زخمها ، دردناک هستند بخصوص اگر سطحي باشند. اين حالت دقيقا براي دختران مصداق دارد. آنها درد بسيار زيادي را در شب زفاف  تجربه ميکنند. مهمترين عامل در رفع درد ناشي از برقراري ارتباط در شب زفاف آماده شدن روحي و رواني و همسران است و اگر شب زفاف با آگاهي برگزار شود، اين درد بسيار تقليل يافته و بلكه به يك لذت رمانتيك تبديل خواهد شد و دخول به صورت درست انجام گرفته و پرده بكارت بدون درد يا خونريزي باز خواهد شد  بدون نياز به استفاده از ژل لوبريکانت يا هر نوع بي‌حس كننده موضعي ديگر.  توصيه مي‌شود به همه اين نكات عمل كنيد تا نياز به اين داروها نشود و زوجين از درد كمي كه با اوج لذت همراه است و لحظاتي به يادماندني است محروم نشوند. اين درد به يک لحظه رويايي تبديل مي شود که حس روان‌شناختي خاصي در تصاحب کردن و تصاحب شدن در زوجين ايجاد مي‌کند.

اين فصل از نوشتار با اين هدف نگارش يافته است.

 

مراحل سازگاري و تكامل روابط( اخلاقي – رفتاري ) زوجين

 اكثر كارشناسان عقيده دارند كه ازدواج و هرگونه رابطه دراز مدت طي مراحل مشتركي تكامل مي يابند:

1.     مرحله عشق ورزي و ماه عسل: در اين مرحله زوجين سرخوش از شور و صميميت موجود در رابطه خود بسر ميبرند. همچنانكه آنها خود را معطوف كشف يكديگر و قسمت كردن لحظات زندگي با يكديگر ميكنند، تفاوتها و اختلافات نسبتا بي اهميت جلوه ميكنند. (و حتي ممكن است مهيج نيز باشند)در اين مرحله كشش جنسي معمولا نيرومند است. اغلب زوجين تصور ميكنند تمام مشكلات موجود در رابطه شان بطور طبيعي در طول زمان تنها توسط عنصر عشق به عنوان يك انگيزه مكفي به خودي خود حل خواهند گشت. برخي اوقات اين مرحله تا اوايل ازدواج تداوم مي يابد اما امكان دارد مرحله بعدي(واقعيت) حتي پيش از مراسم عروسي پا به عرصه وجود بگذارد و موجب دلسردي در زوجين گردد.

2.     مرحله واقعيت: در اين مرحله زوجين با قرار گيري در موقعيتهايي كه بيشتر با آنها مواجه نگشته بودند، از خود و يكديگر به شناخت بيشتري دست مي يابند. برخي موقعيتهايي كه با آن روبرو ميگردند امكان دارد با تصورات و توقعات پيشين همخواني نداشته  و در تضاد باشد. درست پس از ازدواج موارد بسيار زيادي براي ناسازگاري و مخالفت بر خلاف دوران دوستي، نامزدي و يا زندگي مشترك پديدار ميگردد. احساساتي همچون ياس، تنهايي و ديگر واكنشها پس از پايان پذيرفتن دوران خوش اوايل ازدواج  كاملا طبيعي ميباشد.

به سبب طبيعت چالش انگيز اين مرحله، 2 سال نخست زندگي زناشويي از بالاترين ريسك روابط نامشروع و طلاق برخوردار ميباشد. بسياري از زوجين اين دوره گذار طبيعي را با ناسازگاري و عدم تفاهم سوء تعبير كرده و غالبا نگران آنند كه در گزينش خود مرتكب اشتباه گشته اند. و همچنين از در ميان گذاردن اين واكنشها با همسر خود شرمسار و نگران ميباشند، به خصوص زماني كه از طبيعي و هنجار بودن اين واكنشها آگاه نباشند.

در اين مرحله روابط جنسي به يك نوع فعاليت روزمره بدل ميگردد. برخي افراد احساس ميكنند كه آن"شور" و "بارقه" از رابطه شان رخت بر بسته است. اين يكي ديگر از فاكتورهايي ميباشد كه زوجين نسبت به آن دچار سوء تعبير ميگردند. زوجيني كه فعالانه سعي در حفظ صميميت و عشق در رابطه خود نداشته باشند ديري نميپايد كه احساس بيگانگي و از هم گسيختگي خواهند كرد.

3.     مرحله سازگاري: در اين مرحله زوجين ميكوشند تا رابطه خود را با آگاهي يافتن از نيازهاي خويش و كنار آمدن با تفاوتها و زمينه هاي ناسازگاري، اين بار  بر پايه حقايق و منطق بنا نهند.

4.     مرحله تحول و موفقيت: در اين مرحله زوجين از مزاياي ازدواج كه سبب برآورده ساختن نيازها و فراهم آوردن يك تكيه گاه و پشتيبان دو جانبه گشته شادمان و بر خوردار ميگردند. همچنانكه زوج  تجارب پر فراز و نشيب زندگي را با يكديگر قسمت ميكنند، اين خود منجر به يك صميميت عميق تر در بين آن دو خواهد گشت.

 

 

 

 

 

مراحل سازگاري و تكامل روابط( جنسي) زوجين

زن و مرد بايد قبلا عالم هر يك را به خوبي شناخته باشند يعني بايد بدانند در دنياي جنس مخالف چه مي‌گذرد. وقتي زن‌ها و مردها با هم ازدواج كرده و وارد دنياي جديد زندگي مشترك مي‌شوند هر دو، اهداف و برنامه‌هاي  مشتركي دارند: هر دو مي‌خواهند كه روابطشان عاشقانه و دوستانه باشد و اين ارتباط قوي همچنان ادامه پيدا كند. تا اينجاي مسئله كه ظاهرا مشكلي وجود دارد اما يك موضوع مهم و اجتناب‌ناپذير هم وجود دارد و آن هم رابطه جنسي است كه جزء جدايي ‌ناپذير زندگي مشترك محسوب مي‌شود، و درست در همين مورد بسياري از مشكلات شروع مي‌‌شود وزن يا مرد حس مي‌كنند رابطه آنها در زندگي مشترك مورد دلخواه‌شان نيست و يا در زندگي خود موفق نبوده‌اند. برقراري رابطه جنسي سالم در دوران زندگي مشترك موضوع بسيار مفصلي است و ما در اين قسمت تنها به بخشي از آن مي‌پردازيم يعني شروع رابطه جنسي در اوايل ازدواج كه ممكن است براي زن و شوهر (هردو) كمي مشكل‌‌ساز باشد.

معمولا علت مشكل بودن اين شروع و آغاز اين است كه زن و مرد هنوز به هم عادت نكرده و به عبارتي كمي از هم خجالت مي‌كشند. گاهي اين وضعيت در ابتدا باعث نااميدي طرفين مي‌شود چون هنوز نمي‌دانند كه از نظر روحي به چه آمادگي‌‌هايي احتياج دارند. در اين شرايط اگر نسبت به جنس مخالف (زن نسبت به شوهر و بالعكس) حس خوبي وجود داشته باشد به راحتي مي‌توان ارتباط موثر برقرار كرد و گر نه كار مشكل‌تر خواهد شد. نكته مهم ديگر اين است كه زن و مرد بايد قبلا عالم جنس مخالف را به خوبي شناخته باشند يعني بايد با مطالعه بدانند در دنياي جنس مخالف چه مي‌گذرد؟ احساساتش چگونه است؟ به‌عنوان يك زن يا مرد چگونه بايد با عواطف او برخوردي مناسب داشته و هزاران مورد ديگر كه بايد قبل از ازدواج و در دوران آشنايي براي ازدواج براي اين سئوالات پاسخي مناسبي پيدا شود. اگر شناخت شرايط روحي و عاطفي طرف مقابل به طور كامل انجام نشده باشد در اين صورت رابطه جنسي به يكي از بزرگترين سرچشمه‌هاي سوء تفسير از شريك زندگي تبديل خواهد شد.

اگر مراحل پس ازدواج را به چهار مرحله:

1.     آشنايي بيشتر

2.     ارزشيابي طرف مقابل

3.     ايجاد احساس قوي و ثابت

4.     ورود به خلوت و حالات روحي خصوصي طرف مقابل

تقسيم كنيم، رابطه جنسي بايد در مرحله چهارم صورت بگيرد. يعني بايد بتوان با صميميت به خلوت و شرايط روحي كاملا منحصر به فرد طرف مقابل وارد شد، يك رابطه جنسي خوب و موثر برقرار كرد در غير اين صورت به يك تجربه ناگوار و ناخوشايند اجباري تبديل مي‌شود. در اين مرحله بسيار مهم است كه هر دو طرف بدانند ديگري نسبت به حوزه خصوصي زندگي خودش و طرف مقابل چه حسي دارد؟

متاسفانه اكثر خانم‌ها و آقايان فكر مي‌كنند تنها جذابيت ظاهر براي ايجاد رابطه جنسي موفق كافي‌ست. البته آمادگي ظاهري شرط مهمي است اما كافي نيست. ممكن است آقا يا خانم حس كنند با وجود آمادگي ظاهري ديگر مشكلي وجود ندارد، اما اين طرز فكر صحيح نيست و ممكن است طرف مقابل (اكثرا خانم‌ها) آماده نبوده و شديدا از نظر روحي آسيب ببيند. خانم‌ها معمولا به مدت زمان بيشتري احتياج دارند تا آمادگي اين كار را پيدا كنند و معمولا بعد از ازدواج بيشتر به اين مسئله فكر مي‌كنند كه چطور مي‌توان زندگي مشترك را تقويت كرد و چطور مي‌توان رابطه‌اي محكم‌تر و قوي‌تر برقرار كرد. در نتيجه براي برقراري روابط جنسي بايد به آنها فرصت داد. در اوايل ازدواج مهم نيست كه چقدر زن و مرد جذابيت جنسي دارند بلكه نكته قابل توجه آن است كه اگر در اين دوران به سرعت و بدون دادن فرصت به طرف مقابل وارد مرحله جنسي شويد عين آن است كه آب يخ روي سر يكديگر ريخته باشيد! مثل اينكه هنوز شروع جاده و راه را طي نكرده يكباره به آخر راه برسيد. بايد آقايان اين فرصت را به خود بدهند تا كاملا مورد تاييد همسرشان قرار گرفته و مهلتي هم به خانم‌ها داده شود تا فارغ از تفكرات جدي در مورد زندگي و آينده براي برقراري رابطه جنسي آماده شويد. اگر اين اتفاق خيلي سريع و زود رخ دهد امكان دارد تا مدتي طرفين از هم رانده شوند. معمولا هورمون‌هاي مردانه باعث مي‌شود آقايان خيلي سريع براي رابطه جنسي آماده شوند و گاهي اين آمادگي سريع باعث مي‌شود به ناچار بدون آمادگي لازم تن به اين كار داده و به هيچ وجه از اين رابطه لذت نبرند.

البته منظور ما اين نيست كه به هيچ وجه در اوايل زندگي مشترك (بخصوص روزهاي اول) نبايد رابطه جنسي برقرار شود. گاهي طرفين به خوبي براي اينكار آمادگي دارند و مشكلي پيش نمي‌آيد. اما اگر تمايل برقرار شود. گاهي طرفين به خوبي براي اين كار آمادگي دارند و مشكلي پيش نمي‌آيد. اما اگر تمايل داريد رابطه زناشويي شما پايدار بوده و طولاني مدت از قدرت كافي برخوردار باشد بهتر است كار را مرحله به مرحله انجام دهيد. اگر ذهنتان را باز و آزاد نگهداريد و فقط تفكر برقراري رابطه جنسي فكرتان را پر نكرده باشد آن وقت خودتان و طرف مقابل را بهتر ارزيابي كرده و فرصت كافي به خودتان و او مي‌دهيد. هر چه همديگر را بيشتر بشناسيد برقراري رابطه جنسي راحت‌تر بوده و مشكلات‌تان كمتر مي‌شود. حتي اگر در آن زمان آنقدر از خودتان مطمئن باشيد كه فكر كنيد شما يك روح در دو جسم هستيد باز هم بايد مدت زمان لازم سپري شود تا واقعا با روحيات يكديگر آشنا شويد.

 

اما چند اصل روان‌شناختي و مشاوره‌اي جهت شب زفاف:

1.      انتظارات غير واقعي نداشته باشيد

آگاهي و احساس و توانايي شخصي شما در برقراري ارتباط عاطفي و جنسي با همسرتان هر چه که قوي و بالا هم  باشد، هيچ گاه نبايد استراتژيتان اين باشد که انتظار زيادي از شب عروسي داشته باشيد. فشار بيخودي روي خود و همسرتان  وارد نکنيد چراکه اين امر شما را مضطرب و عصبي مي کند و سبب مي شود که اجازه ندهد شما آن لذتي را که لازم است از شب عروسي خود ببريد. هيچ گونه بايد و نبايدي در مورد اتفاقاتي که ممکن است در آن شب روي دهد، وجود ندارد. فقط آرام و ريلکس باشيد، با هم حرف بزنيد، صميمي شويد و انتظارات خود را پايين بياوريد. اگر بتوانيد يکديگر را آرام کنيد و با هم صميمي باشيد، يک تجربه جنسي عالي را يا همان شب يا در شب هاي آتي تجربه خواهيد کرد. از سوي ديگر حتي اگر شب اول رابطه جنسي برقرار شد اما لذتي را که در نظر داشتيد نبرديد، بقيه عمر وقت داريد که تکنيک هايتان را عوض کنيد. در حال حاضر فقط بايد روي اين مطلب تمرکز کنيد که از بودن با هم لذت ببريد.

2.     برنامه ريزي کرده و خود را آماده کنيد

بسياري از زوج ها هستند که مدت هاي طولاني مي نشينند و در مورد جزئي ترين مسائل عروسي با هم صحبت کرده و تک تک امور را برنامه ريزي مي کنند، اما هيچ گونه حرفي در مورد شب عروسي با هم نمي زنند. بايد قدري از توجه خود را که با وسواس تمام نثار امور نه چندان باارزش ميکنيد، صرف آماده شدن براي شب عروسي کنيد. هر چقدر بيشتر زمان داشته باشيد، کمتر ناشيانه عمل ميکنيد و لذت بيشتري مي بريد. بهترين کار اين است که زماني را بگذاريد و با هم در مورد اين مطلب صحبت کنيد، انتظاراتتان را با هم در ميان بگذاريد و به هم بگوييد که از چه چيزي لذت بيشتري خواهيد برد. سعي کنيد همديگر را بيشتر بشناسيد، به تمايلات يکديگر احترام بگذاريد، و مرز و محدوده را نيز رعايت کنيد.

پيش از اينکه خرج و مخارج عروسي سر به فلک بزند، بنشينيد و اين مورد را هم در ليست خريد هاي خود بگنجانيد که از همه چيز مهمتر هستند. از جمله وسايلي که بايد در چمدان خود بگنجانيد به شرح زير مي باشند:

1- لباس زير زيبا و جذاب (نوع لباس كه هم لباس بيرون، هم لباس وچادر سفيد مهماني و هم لباس بدن‌نما و اهميت اين تنوع را قبلاً ذكر كرديم).

2- آهنگ هاي عاشقانه که به شما آرامش مي دهند

3- تهيه آب نبات هاي طعم دار و شمع هاي خوشبو که فضا را عاشقانه تر کنند

4- وان آب گرم. (هتل ها از ارائه اين خدمات به شما خيلي خوشحال خواهند شد)

5- عطرهاي خوشبو و کرم هاي ماساژ

6- قرص هاي کنترل بارداردي (مگر اينکه بخواهيد از همان شب اول خانواده خود را گسترش دهيد)

 

3.     ريلکس باشيد و فشار را از خود دور کنيد

در ابتدا بايد فشار را از روي خود دور کنيد. هر دوي شما روز سختي را پشت سر گذاشته ايد و بايد از اين به بعد عادت کنيد که شب ها هم در کنار هستيد و ميخواهيد از اين پس در کنار يکديگر زندگي کنيد.

لباس هاي عروسي را از تن خود در بياوريد و لباسي بپوشيد که در آن راحت هستيد. مي توانيد پلاکارت لطفاً مزاحم نشويد را نيز بر روي درب اتاق خود نصب کنيد تا کسي مزاحمتان نشود. درب اتاق را قفل کنيد و بنشينيد در کمال آرامش در مورد روزي که گذشت با هم صحبت کنيد. نکات جالبي که اتفاق افتاده را با هم در ميان بگذاريد و بگوييد که چه چيزي بيش از پيش در ذهنتان باقي خواهد ماند. همچنين مي توانيد يک هديه کوچک شب عروسي تهيه کنيد و به يکديگر بدهيد.

زماني که فشار و استرس روزانه از شما دور شد، مي توانيد صحنه را قدري صميمانه تر و نزديک تر کنيد. مي توانيد از جکوزي يا وان استفاده کنيد. اين کار آرامش بيشتري به هردوي شما مي دهد. بعد هم يکديگر را ماساژ دهيد تا هم آرامش بيشتري پيدا کنيد و هم ارتباط بهتري با هم برقرار کنيد و هم تحريک شويد.

4.     حرف و حرف و حرف بزنيد

با هم حرف بزنيد. موسيقي، لباس زير جذاب، و شمع مي توانند خيلي کمک کنند، اما هيچ چيز نمي تواند به اندازه صحبت کردن شما دو نفر را تحريک کند. حتي بوسيدن هم پس از حرف زدن به وقوع مي پيوندد. افرادي که فوراً وارد تخت خواب مي شوند و اينگونه به گرماي لحظه پاسخ مي دهند کمتر به آن صميميتي مي رسند که پس از حرف زدن و مطلع کردن يکديگر از تمايلاتشان پديد مي آيد.

زمانيکه نوبت به صحبت کردن در مورد صميميت جنسي مي رسد، ناشي گري يکي از بزرگترين شکاف هايي است که زوجين را از يکديگر جدا مي کند؛ اگر شما دو نفر تا کنون ننشسته ايد و حرف بزنيد الآن موقع انجام اين کار است. هيچ کس نمي تواند به شما ياد بدهد که چگونه بايد با هم رابطه جنسي برقرار کنيد و يا چگونه با هم صميمي تر شويد چرا که اين امر مانند اثر انگشت در مورد هر فردي متفاوت است. يک گفتگوي کوتاه در اين مورد مي تواند خيلي از موانع و مشکلات را از سر راه بردارد.

در مورد تمايلات و خواست هاي خود با يکديگر صحبت کنيد. اين امر که شما در مورد رساندن يکديگر به اوج لذت احساس مسئوليت مي کنيد، مي تواند باز هم شما دو نفر را بيش از پيش به يکديگر نزديک کند، و اگر بتوانيد در مورد "چگونه" و "کدام قسمت" هم با هم حرف بزنيد، اين امر مي تواند لذت جنسي شما دو نفر را بيشتر کند.

بسياري از آقايوني که تجربه بيشتري نسبت به همسرانشان دارند اظهار مي دارند که خانم به اين دليل که خيلي خجالتي و مضطرب، است شب زفاف را خراب مي کند. چون شما همسر او هستيد، پس اين وظيفه شماست که او را درک کرده و با ملاحظه و محتاطانه رفتار کنيد. اينگونه به قضيه نگاه کنيد: اين آسان ترين کار در دنيا نيست که لباس هايتان را در بياوريد و با مردي که خوب شايد کمي غريبه باشد يک رابطه جنسي آتشين داشته باشيد. او فقط در حال شناختن بهتر شماست. ادراک هاي ابتدايي او را به منزله نوعي عدم پذيرش نگذاريد. مربوط به شما نيست، مربوط به اوست و شما بايد کاملاً اين مطلب را درک کنيد و با او در مورد اين مطلب حرف بزنيد و کاري کنيد که او احساس راحتي و آرامش پيدا کند.

اين امر در مورد خانم ها هم صدق مي کند. اگر مي خواهيد همسرتان کاري انجام دهد و يا از انجام کاري دست بردارد به او بگوييد. انتظار نداشته باشيد که او از روي حالت صورتتان بفهمد که چه چيزي در ذهن داريد. اگر شما ياد نگيريد که در تخت خواب به جاي خودتان صحبت کنيد، همسرتان تصور مي کند که همه چيز خوب و روبه راه است. شايد اينطور نباشد! به همين دليل بايد او را بدون اينکه توهيني متوجهش باشد، آموزش دهيد. صميميت و رابطه جنسي در سايه ي رضايت و لذت معنا پيدا مي کنند. هر چقدر بيشتر با هم صحبت کنيد، رويهم رفته لذت بيشتري هم خواهيد برد.

 

5.     همه چيز به رابطه جنسي ختم نمي شود

بسياري از زوج ها اظهار مي دارند که شب اول با هم رابطه جنسي نداشته اند. خوب به هر حال اين مورد اصلاً بد نيست. خودتان را در نظر بگيريد که ماهها براي اين روز برنامه ريزي کرده ايد و ترتيب کارهاي مختلف را داده ايد، و خودتان را براي بزرگترين روز زندگيتان آماده کرده ايد. سنت هاي بيشمار، صورتحساب هاي بيشماري را براي پرداخت کردن به شما تحميل مي کنند. به هر حال بسيري از افراد احساس خستگي شديدي مي کنند و فقط مي خواهند آرام بوده و در کنار هم باشند.

مي توانيد از ساير انواع نزديکي ها، مانند:حرف زدن، لمس کردن، در آغوش گرفتن، بوسيدن، ماساژ دادن و در آغوش گرفتن استفاده کرده و لذت ببريد. به خاطر داشته باشيد که لذات جنسي را مي توان از راههاي ديگر نيز نشان داد.

به خصوص براي خانم ها، معاشقه فقط به رابطه جنسي ختم نمي شود. اگر احساس مي کنيد که آمادگي انجام رابطه جنسي را نداريد، در آغوش گرفتن، بوسيدن و نوازش کردن هم مي توانند جايگزين هاي مناسبي براي آن باشند. بنابراين چه در شب عروسي با هم رابطه جنسي برقرار کرديد چه کار به اين مرحله ختم نشد، فقط بايد مطمئن شويد که همديگر را محکم در آغوش گرفته و احساساتتان را به يکديگر انتقال مي دهيد. چند کار کوچک است که مي توانيد انجام دهيد؛

به چشم هاي هم نگاه کنيد و بگوييد: "دوستت دارم" بهترين زمان براي اعتراف به اين موضوع که شريکتان را دوست مي داريد، زماني است که در صميميت کامل به سر ميبريد و يا در حين برقراري رابطه جنسي هستيد. اگر در اين لحظه بتوانيد با هم ارتباط برقرار کنيد، هر زمان ديگري هم مي توانيد! ارتباط چشمي صميمت را تشديد مي کند چراکه حاوي اين پيام است که شما دو نفر براي هم اهميت قائل هستيد.

6.     صحبتي با عروس خانم

خانم عزيز شما هم وظيفتون همين چيز هاست . اگر لباس آقا داما درا  تا آخر در آورده ايد بهش بگين به پشت بخوابه و چشماش را ببنده با احتياط كامل به بدن همسرت دست بكش آلت جنسي او را اگه خواستس نوازش كن و نه كار بيشتر . اگر بار اول است توي اين جلسه اجازه دهيد كه گذشت زمان همه چيز را ياد بده جلسه اول حداكثر ميتونه شناخت باشه به هر حال نه آقا از آلت جنسي شما زياد سر در نياره و نه شما از آلت جنسي او پس يك حركت لذت بخش را شروع كنيد مانند نوازش آلت همديگر و كمي به همين حركت ادامه دهيد . قصدتون كمي نوازش و بعد خوابيدن و استراحت كردن باشه هرچند ممكنه كه چيز هاي ديگري هم پيش بياد . لازم نيست يك ضرب سراغ دخول برويد.

 

دو نوع درد در هنگام اولين تجربه جنسي قابل درک است

1-     درد به علت پارگي پرده بکارت : اين درد همانطور که در بالا ذکر شد به علت ايجاد يک زخم سطحي در داخل واژن است . که اينگونه زخمها معمولا دردناک تر از ساير زخمها ميباشند .

2-     درد به علت دخول براي اولين بار: اين درد دقيقا درد به علت کشش ديواره واژن ميباشد . شما وقتي بادکنکي را براي اولين بار باد ميکنيد ، زور بيشتري بکار ميبريد تا بتوانيد ديواره هاي بادکنک را از هم باز کنيد . اين حالت دقيقا در واژن هم ايجاد ميشود . واژن براي اولين بار ميخواهد باز شود . پس درد زيادي را حس ميکند .

نگاه روانشناختي به ازاله بکارت

پاره شدن پرده بکارت ، در حقيقت نمود خارجي جرياني بسيار پيچيده است که بايد آن را آغاز "زنانگي" و پايان "دوشيزگي" شمرد. تازه عروس بنا به طبيعت ، از نخستين اکراه و هراس دارد و علت آن معمولا درد جسماني نيست که اگر همراه با آرامش و خودداري و صبوري مرد باشد خيلي جزئي است.

در حقيقت چون زن در اين مرحله که وارد حيات زناشويي مي گردد دگرگوني مهمي در برابر خود مي بيند و به زندگي آينده و مسووليت ها و خطرهاي آن مي انديشد و از آن واهمه دارد. همه اين واهمه ها ، چه زن از آن آگاه باشد و چه نباشد ، قابل ملاحظه و شايسته توجه است.

 اين وظيفه شوهر است که وجود اين هراس فطري زن را دريابد و همواره آن را به ياد داشته باشد.بهترين فرصت براي جلب اطمينان زن همين دوره کوتاه است. معروف است که زفاف را نبايد با جبر آغاز کرد ، ما مي گوييم در کار پاره شدن پرده دوشيزگي نه تنها جبر نبايد در کار باشد بلکه اين عمل بايد دنباله و نتيجه نوازشي صبورانه و معاشقه اي جانانه باشد و شوهر بايد عروس را به تدريج متمايل و راغب به عمل نمايد نه آن که با شتابکاري و به کار بردن زور ، تنها حس شهوت خويش را فرو نشاند. در اين صورت تنها جسم زن را تصرف کرده و از تصرف روح او ناتوان مانده است. بنابراين شوهر در شب زفاف بايد تمام تمهيدات لازم را به کار گيرد و در نهايت ملايمت و ظرافت عمل کند و بداند که کوچکترين اشتباه ، چندان او را خسته و دل آزرده مي کند که به آساني التيام پذير نخواهد بود و گاه تا پايان زندگي زناشويي آثار آن بر جاي مي ماند.

 از نظر روانشناسي اين دردهاي روحي منجر به پيدايش هزاران نوع اختلالات فکري ، غم و اندوه مزمن مي گردد که درمان آن بسيار مشکل خواهد بود زيرا اغلب منشا و علت اصلي آن ناشناخته مي ماند.

 در واقع علت سرد مزاجي بسياري از زناني که لذت جنسي نمي برند آن است که در شب زفاف ناگواري ديده و رنج و تب روحي کشيده اند و اين تالمات در ضمير پنهان آنها مانده و اختلالات جسمي و رواني بعدي را با خود آورده است.

 بسياري از امراض ديگر چون پريشان خيالي و بيماريهاي عصبي غالبا در اثر همين رويدادهاي به ظاهر کوچک شب زفاف ايجاد مي شود و گاهي اين عوارض روحي به قدري پيچيده و شديد مي شود که روان پزشک بايد مدتها وقت صرف کند تا پس از جلب اعتماد و اطمينان بيمار ، شايد موفق به کشف ريشه اصلي اختلال گردد.

در غير اين‌صورت با چنين بدبيني كه يك زن به مشاور خود گفته روبرو مي‌شوييد:

سلام. آقاي دکتر نوشته ايد که درد پاره شدن بکارت قابل تحمله. اما قابل تحمل نسبت به تحمل کي؟ من خودم يه آدم خيلي جون عزيزي هستم و اصلا تحمل کوچکترين دردي رو ندارم. (تا حدي که اصلا گوشمو براي گوشواره انداختن سوراخ نکردم) هر وقت که يه ذره دردم مي گيره عصباني ميشم. لجم مي گيره. گريه ام مي گيره. اصلا وقتي فکر مي کنم چرا بايد زن يه چنين دردي رو متحمل بشه احساس بي عدالتي مي کنم و اعصابم خورد ميشه و اصلا يه کينه اي نسبت به اون مردي که همسرم ميشه و قراره باعث اين درد بشه، تو وجودم شکل مي گيره. اينکه ميگم کينه، منظورم يه احساس آزار دهنده و عقده کردنه. احساس ميکنم طرف مقابل اصلا حق نداره که با وجود اين درد توي رابطه جنسي با همسرش به حالت طلبکار برخورد کنه حتي اگه به اين راحتي ها هم موفق نشه بازم نبايد فکر کنه که از حقش محروم شده. آقاي دکتر اگه مرد به اندازه زياد صبور نباشه من اصلا نميتونم قبول کنم. از کجا بفهمم که طرف همه اين چيزها رو مي فهمه و درک ميکنه و رفتار درست و حسابي ميخواد داشته باشه؟

اين‌گونه شروع كنيد

در نوازش و مهرباني و رعايت حال تازه عروس به ويژه در شب رفاف به هيچ نبايد کوتاهي کرد. هيچ دختري فطرتا مرد را مختار نخواهد دانست تا هر چه مي خواهد بکند و اگر حجب و حياي عروس يا هر علت ناشناخته ديگر مانع از آن است که به ميل تسليم شود بهتر است يک شب يا حتي شبهاي متعدد ، زفاف را به عقب انداخت تا عروس به تماس جسماني خو بگيرد و با آرامش خاطر مشتاق و راغب به ارتباط جنسي شود. عمر انسان آن قدر کوتاه نيست که چنين شتابکاري لازم باشد و به خصوص در اين دوره ، صبر و متانت و حوصله به پيروزي و کامروايي خواهد انجاميد. در اينجا بايد يادآور شويم اگر داماد به دليل ضعف نفس و سستي در رفتار ، بخواهد به هر نحو عمل را انجام دهد به نتيجه نمي رسد و لازم است اصرار در اين باره خيلي ملايم و صبورانه باشد.

براي کنترل يا کاهش درد ، بهترين کار ايجاد معاشقه طولاني است . اين کار سبب ميشود تا دختر به مرحله ارگاسم يا نزديک آن برسد . رسيدن به ارگاسم ، آستانه درد را بالا ميبرد و باعث ميشود که درد يا خيلي کم شود يا قابل تحمل گردد . به عنوان مثال در زمان ارگاسم اگر شخص گاز گرفته شود درد را احساس نميکند يا درد بسيار جزئي خواهد بود . منتهي هيچگاه نبايد برداشتن بکارت در شب اول صورت گيرد[10] و بايد چند شب فقط به معاشقه و ملاعبه سپري شود تا دختر بدون ارگاسم کليتوريسي چند بار به اوج لذت برسد و تشنه ازاله بکارت شود و اصلاً لذت خود را در درد آن بداند!! بله، اين ممکن است چون دختر با تماس و نوازش صميمانه و دست‌بازي ملايم (بدون مالش انگشت و آلت به کليتوريس و فرج که تا بکارت پاره نشده خيلي درد دارد) و محبت قلبي همسر همين که نيمه عريان و کم‌کم عريان به آغوش صميمي او برود، به سرعت به ارگاسم مي‌رسد. بايد بيشتر با گفتگو و در آغوش گرفتن و بوسه هاي لطيف و فشردنهاي ملايم و کم‌کم محکم در هربار هم‌آغوشي او را ارضا و آماده کرد. دختر به بوسه بسيار حساس است و مرد تا حالا ديگر بايد فهميده باشد از اين نوشتار که زن نه چون او مني دارد و نه ارگاسم او چون اوست و نه ميل جنسي او چون مرد است که بخواهد به سرعت در آغوش کشيده شود و شيئي دراز و خشک!! ناگهان برآيد و در او فرو رود. اصلاً‌خيلي دختران نمي‌دانند آلت مرد راست مي‌شود و حجم واقعي آن چقدر است، حالا ببينيد از ديدن آن چه حالي پيدا مي‌کنند!!

زوجين بايد بعد از مطالعه کامل اين نوشتار تا کنون از جسم هم آگاه شوند و زن و مرد اين تصور از بکارت که پرده‌اي محکم است را با خواندن بقيه اين مقاله عوض کرده و بفهمند دو سه رگ و بلکه مويرگ بيشتر نيست. رشته هاي عصبي در پرده چندان زياد نيست. بنا بر اين اگر آرامش جسمي و رواني لازم را داشته باشيد، پارگي آن بدون درد خواهد بود.

بايد توجه کرد که مراحل فوق را بايد مورد توجه قرار داد که دختر هم کاملا با آرامش و ميل خود تن به ازاله بکارت بدهد، نه چون اين سنن جاهلانه که در لحظه اول زناني پشت حجله منتظر فتح و خونريزي از بکارت دختر توسط داماد باشند!! که پيامبر هم از اين کار نهي فرموده است.

براي کنترل درد نوع دوم هم دقيقا مثل بالا بايد معاشقه طولاني داشت . تا هم واژن ليز شود و هم آستانه تحمل درد افزايش يابد.

 

اين‌گونه بكارت را برداريد

بهتر است دختر لبه تخت دراز بکشد . جوري که پاهاي وي کاملا روي زمين قرار بگيرد . در اين صورت کمترين درد و فشار به دختر وارد ميشود. و بدون تخت هم فرق ندارد يعني حالتي که مرد روي زن مي‌خوابد و زن پاها را باز مي‌کند(در روشها و پوزيشنهاي نزديكي ذكر شد) هم مناسب است.

اگر ملاعبه ها و امور فوق همه رعايت شوند، در اين حال فرج هم بسيار ليز شده و دختر هم از نظر روحي آماده است(بهتر است يکي دو مرتبه مرد در بين رانهاي دختر انزال کند تا مشکل انزال  و سستي آلت پيدا نشود و بتواند تا دخول کامل دوام بياورد) بايد پسر، دست در بغل دختر فرو برده و او را به شدت در آغوش گرفته و با مکيدن لب و زبان او و محکم گرفتن موهايش دخول را انجام داد و در 2 ثانيه کار را تمام کرد چون نه درد چندان دارد و نه خونريزي زياد و کش دادن در اين لحظه فقط درد را زيادتر ميکند. اگر همزمان با دخول کمي هم موها و لبهايش را فشار دهيد و بكشيد و گاز ملايم بگيرد، در را بسيار کمتر حس مي کند چون حواسش به طرف آن درد مي‌رود بلکه دختر غرق در لذت تصاحب شدن مي‌شود. خيلي دقت شود که هرگز بدون طي مراحل قبل روي به اين مرحله در اين پاراگراف برداشتن بکارت وارد نشويد.

 

توجه: گرچه با مراعات اين مسائل هرگز به مشکل برنخواهعيد خورد اما اگر به هر علت عروس احساست درد شديد داشت،  از ادامه نزديکي خودداري کنيد.

پارگي پرده بکارت معمولا داراي خونريزي کم است . البته اين قضيه به جثه زن و سن دختر دارد. در بعضي از موارد پرده دختر با نزديکي پاره نميشود . در اين حالت حتما بايد با جراح زنان مشورت نمود تا وي به روش جراحي پرده را باز نمايد.تا 3 روز پس از نزديکي خونريزي بسيار جزئي ، طبيعي است و نبايد نگران بود.

در صورت داشتن درد شديد از ادامه نزديکي خوددداري نمود.

 از آنجا که پرده بکارت دقيقاً در مداخل ورودي واژن قرار دارد، طي اوّلين مقاربت از بين مي رود، حتّي اگر آميزش به طور کامل انجام نشده باشد.

 

چند توصيه مهم ديگر به داماد

توي صورت همسر خود نگاه كنيد و بگوييد كه زيباست هيچ عجله اي نكنيد با حوصله باشيد و صبور . آرام حجابش را برداريد و عاشقانه به همسرتان نگاه كنيد و تكرار كنيد كه واقعا زيباست بسيار ظريف يه دستهايش دست بزنيد دست ها را بالا بيارين و آرام ببوسيد . بعد از بوسه چند لحظه مكث كنيد و به خاطره اين بوسه فكر كنيد ( اينجا فرصت مناسبي است كه آيا آب يا نوشيدني ديگه اي لازم داره ؟) بقيه مراحل به همين سادگيست به آرومي همين فضا را دنبال كنيد ( عاشق باشيد و اعتماد دهنده به طرف مقابل در هر تماس ). كنار هم دراز بكشيد و آروم تا حدي لباسها را در بياوريد همسرتان را تحسين كرده و شهوت انگيزي اش را بهش ياد آور شويد . سانتي متر يه سانتي متر بدن همسرتان را لمس كرده و به آن عادت كنيد ... همينطور دو سه شب را بگذرانيد و در شبهاي بعد فرمان آتش توپخانه را صادر کنيد!

 

~: تذكري بسيار مهم به زوجين : ما خوب مي دانيم شما با خواندن اين فصل بلكه كل اين نوشتار، بر رفتار خود تاسف مي‌خوريد و اي بسا آرزوي برگشتن گذشته و اصلاح را داشته و خصوصاً در مسائل زفاف شايد همه اين تاسف را دارند چون آگاهي غير از مهارت عملي است و خجلت و حياي دختر و پسر مجرد هميشه بر رفتارجنسي آنان حاكم است و اينجاست كه وسوسه اين تاسف بر زندگي كنوني آنان خصوصاً مردها اثرگذار است كه بايد خود را از اين خطر برهانند. يقين كنيد كه كوتاهي از هر دو طرف بوده و برفرض كه كسي بنا باشد تقاصي پس بدهد هم يقيناً مرد مقصر اصلي يا لااقل مقصرتر است همچنان كه در نظر فيزيولوژيك و جامعه‌شناختي هم او خواستگاري مي‌رود و او آلت برخاسته دارد و او داخل مني‌كند و او بكارت بر مي دارد پس فاعل اوست و زن هم غلبه حيا دارد و تسليم مرداست. گرچه بالا بودن آگاهي زن هم اين مشكل را كم مي‌كند اما خوب به هر دليل هر دو آگاهي نداشته‌ايد و گرنه به هم ياد مي‌داديد. ما هم اين نوشتار را براي فرزندان اين طيف نوشته‌ايم نه خودشان و اميدواريم حق فرزند خود را درست ادا كرده و در تربيت او از اين نظر و سپردن اين متن علمي به او هم دريغ نكنند.[1] . گرمي، رطوبت معتدل، تنگي و نداشتن بوي زننده از علايم يك آلت زنانه ايده‌آل است كه به بركت سزارين اين‌ها تا حد زيادي تامين هستند. زنان با زايمان به اتساع و سردي فرج مواجه مي‌شوند طوري كه پس از زايمان سوم اتساع فرج به يك مساله جدي تبديل مي‌شود.

[2] . زماني سينه هاي بزرگ و زماني سينه هاي کوچک مد مي شود. بنابراين زيبايي پستان لزوماً در اندازه آنها نيست. سينه ها مي توانند به شکل سيب و يا گلابي باشند. زيبايي سينه هاي يک زن در چگونگي بها دادن او به آنهاست. هر فرم سينه اي زيبايي منحصر به فرد خود را دارد و صد البته در نظر نظاره گر آن زيباست. 

[3]  از اين‌جا بايد فهميد كه هر حالتي از چاقي و لاغري غير مفرط كه زن دارد، زيبا و مطلوب است و تجربيات مشاورين هم مي‌گويد كه مردها هم از زن چاق و بلكه خيلي چاق انواعي از لذت مي‌برند و هم از زن خيلي قلمي و اين‌ها هم كه در دنيا همش فراهم نيست؛ اون بهشته كه همش تو زن جمعه و حديث هست هم باسن خيلي بزرگ دارد و هم قلمي است در كمر و هم فرج تنگ و ...

اين مطلب، رازي مهم است در اين كه تمركز روي زيبايي و اذات پوستي بدن همسر كنيد و بدانيد خيلي افراد طالب همين ظاهري هستند كه همسر شما دارد؛ در تركيب و چاقي و لاغري و...

[4] . مراحل ابتدايي علاقمندي به يک فرد باعث فعال شدن واکنشهاي استرس زا و افزايش سطح آدرنالين و کرتيزول در خون مي گردد. اين فرآيند تاثير فريبنده اي در فرد ايجاد ميکند: وقتي او را براي اولين بار مي بينيد بدنتان عرق مي کند، قلبتان سريعتر مي تپد و دهانتان خشک مي گردد.

[5] . يک زوج تازه ازدواج کرده تحت معاينه مغزي قرار گرفتند و مشخص گرديد که ميزان سطح دوپامين که نوعي انتقال دهنده عصبي بشمار ميرود در آنها بالا است. اين هورمون از طريق رهاسازي حس شديدي از لذت، باعث تحريک ميل و رغبت در شخص ميگردد. اين دقيقاً همان تاثيري است که بعد از مصرف کوکائين در مغز بوجود مي آيد!

 نتايج آزمايشات دال بر وجود مقدار قابل توجهي از دوپامين در اغلب زوجين ميباشد: افزايش انرژي، کاهش نياز به خواب و غذا، حواس متمرکز و لذتي مطبوع در کوچکترين جزئيات رابطه.

[6] . سروتونين، باعث ميگردد بسيار زياد به معشوقتان فکر کنيد.

[7] . روايت است كه امام علي (عليه‌السلام) فرمودند: دوست داشتن يك چيز، تو را كر و كور مي‌كند.

[8] . اين هورمون احتمالاً حس تعلق را عميق تر نموده و باعث ميگردد زوجين بعد از اتمام رابطه زناشويي بيش از پيش نسبت به هم احساس نزديکي کنند. مطابق با اين نظريه، هر قدر زوجين بيشتر رابطه برقرار کنند، پيوستگي و صميميت بين آنها نيز بيشتر خواهد شد. اکسيتوسين هنگام زايمان نيز ترشح شده و به ايجاد پيوند عاطفي قوي بين مادر و کودک، کمک شاياني مي نمايد. يکي ديگر از وظايف اين هورمون خروج اتوماتيک شير از سينه مادر در هنگام گرسنگي کودک است.

 يک استاد روانشناسي نشان داد که اگر ترشح طبيعي هورمون اکسيتوسين در گوسفندان و موشها متوقف شود، آنها تازه متولدين خود را پس خواهند زد.

 بطور عکس، تزريق اکستوسين به موشهاي ماده اي که هيچگاه رابطه جنسي نداشتند، باعث دوستي کردن آنها با نوزادان موشهاي ديگر گرديد. موشهاي ماده اين نوزادان را گونه اي مراقبت ميکردند که گويي متعلق به خودشان است.

[9] . يکي ديگر از هورمونهاي مهم در مرحله تعهد بلند مدت است و بعد از رابطه زناشويي ترشح ميگردد.

[10] . مگر اين که تمام اين مراحل در اثر خلوت‌ها و مطالعات و گفتگوهاي جنسي و تماسهاي بدني و ملاعبه و معاشقه و تشنگي دختر و ... در قبل از شب عروسي در بين زوجين طي شده باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم آذر ۱۳۸۹ساعت 16:21  توسط علي-م  |