آموزش‌هاي زناشويي

آموزش‌هاي د يني، آناتو ميک، فيزيولوژيک، روان‌شناختي ، بهداشتي و تربيتي در زمينه‌

4.  نزديكي(دخول)

برخي از مردان از اول دخول تا آخر اين عمل را تند انجام ميدهند! دخول بايد پس از ملاعبه و ليز شدن فرج صورت گيرد و بعد هم از ملايم به کمي تند و تند افزايش يابد البته نه آنقدر تند که موجب درد يا آسيب به خانم شود. البته خود خانم هم وقتي تحريك شده باشد از شدت گاه‌گاهي لذت مي‌برد. خلاصه آمادگي قبل و تنوع در شدت و تندي و آهستگي حركات رفت‌وبرگشتي و لب‌گرفتن و فشردن در آغوش، اصولي مهم هستند.

مردها دقت كنند كه بعد از رسيدن زن به ارگاسم كليتوريسي(كه با مالش و تحريك كليتوريس ايجاد مي‌شود) زن تمايل فراوان به دخول كردن مكرر در فرج دارد و نبايد پس از انزال مني زود آلت خود را از فرج زن خارج كنند بلکه بهتر است تا ده بيست ثانيه بعد از ارگاسم زن و انزال مرد، همچنان با علاقه زن را در آغوش فشرده و رفت ‌و برگشتي دخول انجام شود.

 

پوزيشن‌ها(وضعيت‌ها و شکل‌ها)ي نزديکي

اساساً زندگي آدمي نيز پيوسته در مسير تحول و دگرگوني لطف خود را از دست نمي دهد و مظاهر دوست داشتني تازه پيدا مي کند . در مورد تعداد وضعيت هاي ممکن نزديکي ارقام غريب و باور نکردني بسيار نوشته اند و به ويژه در نوشته هاي يونان و مصر قديم در اين خصوص عکس و تفسير بسيار است . مادران ژاپني در گذشته به دختر خود دفتري هديه مي کردند که در آن دوازده وضعيت مختلف نزديکي نمايش داده شده بود تا هر ماه يکي از آن روش ها به کار گرفته شود .

گر چه به ظاهر مي توان تصور کرد که هزاران وضعيت براي نزديکي ممکن است ولي در اصل ، سه ، چهار شيوه بيشتر نيست و وضعيت هاي ديگر همه از تغيير مختصري که در يک وضعيت اصلي ( بويژه وضعيت قراردادي ) داده مي شود ، حاصل مي گردد . تفاوت عمده اي که در وضعيت هاي مختلف وجود دارد ، صرف نظر از کم يا زياد شدن امکان آبستني ، آنست که در هر وضعيت تازه ، نقاط تازه اي از بدن زن و مرد تحريک مي شود و در اين تحريک نه تنها عوامل فيزيکي بلکه عوامل رواني نيز دخالت مي کند .

نكات كلي:

1.     تغيير پوزيشن در هنگام نزديکي ميتواند لذت رابطه جنسي را براي شما بيشتر کند.اين تغيير وضعيت گاهي ميتواند براي شما سرگرم کننده و حتي خنده دار هم باشد.ممکن است شما وضعيت جديدي را تجربه کنيد که در آن شما يا شريک جنسيتان يا هردو بيشتر تحريک شده و لذت بيشتري از رابطه جنسي ميبريد.بياد داشته باشيد که ريتم، سرعت و زاويه ورود آلت مرد هم به اندازه پوزيشن در نزديکي مهم بوده و بايد به آنها هم توجه داشته باشيد.  شما با تغيير در زاويه ورود آلتتان يا تغيير وضعيت ميتوانيدقسمتهاي مختلف واژن زن را تحريک نماييد.بعضي از پوزيشن ها براي تحريک کليتوريس،بعضي ديگر براي فروکردن عميق آلت و بعضي هم براي تحريک نقطه جي مناسب تر هستند.در بعضي وضعيتها مرد کنترل بيشتري روي انزال داشته و ميتواند مدت طولاني تري نزديکي نمايد.شما بايد همه پوزيشن هاي نزديکي را تجربه کرده و وضعيت مورد علاقه خود را از بين آنها انتخاب نماييد.

2.     درهربار عمل جنسي چند وضعيت جديد را تمرين کنيد ولي هرگز در اينکار عجله نداشته باشيد.معمولا" بهترين زمان براي تغيير وضعيت هنگامي است که به شدت تحريک شده و به انزال نزديک شده ايد.در اين لحظه بعد از کمي مکث و تغيير پوزيشن،دوباره شروع به نزديکي نماييد. به اين ترتيب قادر خواهيد بودبراي مدت طولاني تري نزديکي داشته و ديرتر به انزال برسيد.

3.     مردان حرفه اي بهنگام نزديکي مرتب از يک پوزيشن به پوزيشن ديگر تغيير وضعيت داده ،باعث ميشوندخود و طرف مقابلشان لذت بيشتري از عمل جنسي ببرند.اين حرکات بايد با ظرافت و مهارت باشد.شما بايد در زمان مناسب از يک موقعيت به موقعيت ديگري تغييروضعيت دهيد ولي هرگز در اين کار عجول و ناشي نباشيد.

4.     هميشه از طرف مقابل خود در مورد تغيير پوزيشن سوال کنيد.شايد زن در يک وضعيت خاص راحت تر به ارگاسم برسد.هيچ دليلي براي تغيير وضعيت در حالتيکه هردو شما از آن لذت ميبريد وجود ندارد.

5.     براي تحريک کليتوريس وضعيتي که مرد در بالا باشد مناسبتر است.همچنين ميتوانيد از زن بخواهيد هنگام فروبردن آلت شما،پاهاي خود را کاملا" بهم بچسباند تا هردوتان لذت بيشتري ببريد.

6.     همچنين زن ميتواند رو به زمين به شکم خوابيده و شما آلت خود را ازپشت وارد واژن او نماييد.

7.     وضعيت پهلو به پهلو براي کساني که دوست دارند تماس زيادي با بدن يکديگر داشته باشند،يا براي نزديکي مقعدي در اولين بار خيلي مناسب است.

 

~: تنوع وضعيت هاي مختلف نزديکي براي بهبودي سردي جنسي نقش مهمي دارد.

~سعي کنيد در هربار نزديکي همه اين صورتها را انجام دهيد. البته در وسط پوزيشن‌ها استراحت كنيد زيرا نيم ساعت چنين روابطي مرد را بسيار خسته مي‌كند و به مفاصل او ضرر مي‌زند.

~: بيشتر خانم ها اظهار مي دارند که هر چه حرکات رفت و برگشتي مرد آرام تر باشد تحريک کننده تر است. البه تنوع و انجام حرکات تند و کوتاه طول مدت نزديکي نيز لذت خاص خود را براي زن دارد منتهي پس از آن‌که به اندازه کافي تحريک شد. اما به طور کلي در مرحله ملاعبه و آماده کردن و تحريک زن،  بيشتر خانم ها دخول عميق و پر فشار را بر دخول سطحي و کم فشار ترجيح مي دهند.

~: معمولا نزديکي در تختخواب انجام مي شود ولي هر کجاي ديگر انجام شود اشکالي ندارد، همانطور که برخي از وضعيت هاي نزديکي از جمله حالت ايستاده، نشسته و غيره خواه ناخواه زوج را از تختخواب دور مي کنند.

~: در يك محيط گرم(زير دوش داغ، زير پتو، تشک و تخت نرم و ... ) ارگاسم زودتر اتفاق مي‌افتد.

اما وضعيت‌ها

بر اساس کتبي که سكس  را بصورت علم يررسي کرده‌اند ، ما بيست و پنج مدل آميزش جنسي داريم که زن و مرد قادر به انجام آنها هستند آن‌چه در فيلم هاي اصطلاحا سوپر مي ديده مي‌شود،  حد اکثر ۵ يا ۶ مدل رو انجام مي دهند، که بعضي از اونها هم چندش آوره که از هيچ زن يا مرد معمولي نمي شه انتظار داشت که اون کارها رو انجام بدهد.

1.  وضعيت ايستاده(Standing position)

اين وضعيت که خود به چندين صورت فرعي تر ممکن است تغيير داده شود با صرف انرژي بسيار همراه است و تنها جوانان پر نيرو مي توانند از آن استفاده کنند:

1.       شکل ويژه اي از آن که مرد ايستاده است و زن دست خود را دور گردن مرد و پاهايش را دور کمر و لگن او حلقه مي کند و وسط پاهاي زن باز شده و مرد دخول مي‌کند که به وضعيت " تاک چسبنده " يا " تاک چنگ زن " موسوم است  و تنها در مردان قوي با زنان کم‌جثه قابل انجام است.

2.       زن يک پاي خود را بلند و نوک پنجه را روي لبه مبل يا کمد بگذارد و مرد دخول کند.

2.  وضعيت نشسته( Sitting Position)

اين وضعيت هم چند صورت دارد:

1.       مرد در لبه ي تخت يا بر روي صندلي بي دسته با پاهاي گشاده مي نشيند و زن با پاي گشاده روي دو پاي مرد قرار مي گيرد و خود را پيش مي راند و مرد نيز کمر و لگن او را مي گيرد و پيش مي کشد و وقتي دخول کامل شد، زن مي‌تواند رقص‌هاي بالاتنه زيبايي را انجام دهد و باسن را بر روي آلت مرد بلغزاند تا آلت مرد را بهتر حس کند. گفته مي شود که در اين وضعيت تحريک کليتوريس به منتهاي شدت خود مي رسد.

2.       زن روي تخت يا كاناپه يا اوپن دراز كشيده و باسن خود را بر لبه اوپن آشپزخانه که کوتاه باشد يا بر روي لبه تخت يا كاناپه يا اوپن نهاده(خيلي جلو بيايد) و پاها را باز يا بلند کرده و مرد ايستاده و يا زانو بزند(در صورتي که از لبه تخت خيلي كوتاه استفاده کنند) و دخول کند. اين حالت، هم انرژي کمتر مي‌برد هم براي همه لذت بيشتر دارد و هم نياز به کم بودن وزن و کوچکي جثه زن ندارد که مرد بخواهد او را بلند کند.

3.      وضعيت طرفي

در اين حالت زن و مرد در کنار يکديگر و به پهلو خوابيده و همديگر را در آغوش ميگيرند. و بيشتر براي مواقعي به کار ميرود که زوجين تمايل براي لمس و عشق بازي دارند تا دخول صرف چون اتحاد حسي و عاطفي کامل ميان زوجين با ديدن صورت و بوسه و بغل كردن و ... حاصل مي‌شود و لمس کردن قسمتهاي پشت از قبيل کمر و باسن به راحتي صورت ميپذيرد. همچنين در اين حالت مرد مي تواند ران خود را بين پاهاي زن قرار داده و آن را به لبهاي آلت وي بمالد. اين عمل زنان را به شدت تحريک مي سازد.(البته زماني تحريک زن بيشتر مي گردد که ران پاي مرد پر مو بايد يعني موي مخملي داشته باشد گرچه سليقه غير اين هم ممكن است؛ يعني مرد كاملاً‌بي مو باشد)

وضعيت طرفي خود ممکن است " رخ به رخ " يا " رخ به پشت " باشد:

1.      وضعيت طرفيِ رخ به رخ: معمولاً غرض از وضعيت طرفي گونه ي رخ به رخ آن است ( Anterolateral position ) . در اين وضعيت زن و مرد هر دو روي يک پهلوي خود مي خوابند و زن معمولاً پاي بالايي خود را خم کرده و پنجه را بر روي دو پاي مرد تکيه مي دهد و باسن مرد بين رانهاي زن رفته و دخولي لذت بخش انجام مي‌شود. اين وضعيت لازم نيست كاملاً 90  در جه باشد بلكه اگر 45 درجه هم باشد خيلي خوب و لذت بخش  است. مرد هم دخول مي‌كند و هم با يك دست زن ررا بغل مي‌كند و با دست ديگر راحت باسن و فرج و سينه و موها و كمر زن را نوازش مي‌كند. در اين حالت هر دو به شكل مساوي لذت مي‌برند و تنها حالتي است كه هر دو لذت مساوي و خيلي بالا دارند. البته همين كه زن ارگاسم شد بهتر است به حالت رخ‌به‌رخ زن در زير تغيير حالت بدهند يعني زن كاملاً‌زير برود و مرد در روي او مسلط قرار بگيرد تا دخول و ريختن مني و اوج لذت را مرد با تسلط و نيروي تمام انجام دهد چون فشار دادن و دخول عميق و حركات محكم در اين لحظات كاملاً ‌مورد علاقه هر دو طرف است و مرد اگر تسلط كامل نداشته باشد نمي‌تواند آن كار را انجام دهد.

اگر اين روند درست طي شود(مفصل تر در قسمتي كه بهترين حالت را شرح مي دهيم درآينده ذكر خواهد شد) بسا زن غشوه اي خفيف بگيرد و زنو مرد هر دو  از شدت لذت داد بزنند.  البته اين شكل را ديگر نبايد طرفي ناميد بلكه رخ‌به رخ زن در زير است كه در ادامه ذكر خواهد شد.

2.      وضعيت طرفيِ رخ به پشت: در شكلهاي عقبي ذكر خواهد شد.

 

نكته: گونه اي از وضعيت طرفي مرسوم به " وضعيت متقاطع " ( Cross position ) وجود دارد که از بسياري جهات جالب و قابل توصيه است . در اين وضعيت زن به پشت مي خوابد ، مرد نيز به پهلو در کنار زن قرار مي گيرد به طوري که بدن دو نفر با هم زاويه اي در حدود 60 درجه يا بيشتر تشکيل دهد . زن پايي را که به طرف بدن مرد است بالا مي برد يا بر روي لگن و پهلوي مرد قرار مي گيرد و مرد در حالي که پاي ديگر زن را بين دو پاي خود نگه مي دارد اقدام به دخول مي نمايد ( شبيه چهار انگشت از دو دست که به شکل دو هفت در آيد و در حالي که نسبت به هم زاويه اي نزديک به قائمه دارد در هم فرو رود . ) در اين وضعيت صرفه نظر از آنکه وزن دو نفر بر يکديگر تحمل نمي شود ، دخول کاملاً عميق ميسر است و دست هر دو طرف براي انجام بازيهاي جنسي و تحريک کليتوريس آزاد است . در وضعيت متقاطع پاها به شدت با هم در تماس مي باشد و تن ها به يکديگر قفل مي شود . هم امکان آبستني زياد است و هم اين روش براي زن آبستن بي خطر است . انجام آن نيز بسيار ساده است .

 

4.      وضعيت عقبي يا نزديکي از عقب

در اين وضعيت سه حالت جداگانه وجود دارد که هريک لذتي دارد و قابل تجربه:

1.  زن و مرد در حالي که پشت زن به طرف سينه و شکم مرد است به پهلو مي خوابند. اگر سينه مرد حدود 30 درجه از زن فاصله بگيرو و عقبتر برود، دخول عميق‌تر مي‌شود خصوصاً اگر زن يک پايش که به طرف مرد است را تا کند يا بر دارد و روي زانوي مرد که پاي چپ مرد هم عمود شود تکيه بدهد. در اين حالت زن هم اگر آلت مرد را به کليتوريس بمالد و مرد هم سينه زن را، شروع خوبي براي تحريک زن خواهد بود.

اکثر زنها به بازي و لمس کردن باسن شان توسط مردها آنهم با استفاده از دست تمايل دارند و ضمناً اين حالت مناسب براي زنان باردار و خسته و يا در حال خواب(البته با رضايت و آگاهي زن) هم هست و با كمي مالش باسن و كليتوريسشان آماده مي‌شوند و مرد را به بالاي خود مي‌طلبند.

اين فايده را هم براي مردهايي که ديرتر دچار نعوظ مي شوند دارد كه مرد مي تواند با در تماس قرار دادن آلت خود با باسن زن باعث نعوظ آلت خود شود.

2.     زن به سينه مي خوابد و  بالشي نرم در زير شکم و لگن قرار مي دهد و مرد روي او خوابيده و دست در سينه‌ها زن فرو كرده و سينه ها را مي‌مالد و دخول مي‌كند.

3.     زن کف دستها و زانوها را روي زمين قرار مي دهد( درست مثل زماني که بچه ها با پدرهاشون اسب بازي مي کنن) و مرد پشت زن قرار گرفته و عمل دخول رو انجام مي دهد يا زن در وضعيت سجده ( Knee – Chest Position) قرار مي گيرد يعني سر را كاملاً پايين مي‌برد تا باسن نمايان تر شود و کمي هم باسن را به عقب مي‌دهد تا برجسته تر شود. در اين حالت فرج خيلي تنگ مي‌شود و مرد حرکت آلت خود در بين عضلات فرج را لمس شديد کرده و لذت زيادي مي‌برد اما قدري درد دارد بايد با ملايمت انجام شود. توجه شود که منظور ما از دخول،  دخول از عقب در فرج زن است نه مقعد . در اين روش گذشته از آن که زن و مرد از مشاهده ي صورت يک ديگر و تبادل بوسه محرومند ، کليتوريس زن نيز تحريک نمي شود و در نتيجه اوج لذت جنسي براي زن به دشواري حادث مي گردد و از طرفي فشار کفل زن بر شکم و ران مرد او را به شدت تحريک مي کند و انزال به سرعت وقوع مي يابد ولي در عوض مرد مي تواند با دست از جلو کليتوريس و پستان زن را تحريک کند و از ديدن باسن زن که مردها به زيبايي و پهن و نرم و تپل بودن آن حساس هستند لذت برده و با هر رو دست خود سينه‌هاي زن را که در روبرو نمي‌شد بغل کند نوازش کند. به هر حال براي تنوع خوب است و عالي اما براي ارضاي طرفيني بهتر است در اينجا كار تمام نشود و از وضعيت‌هاي رخ به رخ كه در ادامه ذكر مي‌شود استفاده شود.

5.      وضعيت رخ به رخ زن در زير

معمولي ترين وضعيت وشايعترين روشي است که بسياري از مردم استفاده مي کنند . در اين روش مرد دربالا قرار گرفته و عمده فعاليت را به عهده دارد. مقاربت در اين روش راحت تر و امکان تنظيم دقيق حرکات رفت و برگشتي مرد بهتر و تسريع وتعويق انزال امکان پذير است . همچنين امکان تماس مستقيم و کامل صورت مرد و زن با هم و انجام انواع تحريکات وجود دارد . در خانم هاي باردار بخصوص در ماههاي آخر نبايد از اين روش استفاده کرد . وزن مرد در اين روش  به زن تحميل مي شود و اگر مرد چاق باشدممکن است باعث ناراحتي زن گردد. امکان قلاب کردن پاهاي زن به دور کمر مرد با خم کردن زانوها در اين روش مي تواند مهبل را کوتاه و قطور کند بنا بر اين دخول عميق تر و امکان تماس آلت تناسلي با دهانه رحم بيشتر است در افرادي که آلت تناسلي کوتاه دارند و همچنين در اولين نزديکي پس از ازدواج چون قطر مهبل زيادتر مي شود براي پاره کردن پرده بکارت مناسب است. تغيير از اين وضعيت به وضعيت کماني وجود دارد که در آن زن ، پاها را کاملا" صاف و اندکي از هم دور نگه مي دارد و با گذاشتن يک يا چند متکا يا مشت گره کرده خود به زير کمر وبا حذف متکاي زير سر ،خود را بصورت کماني که تقعر آن به پشت است در مي آورد .در اين حالت مهبل تا حد ممکن کشيده و تنگ مي شود و باعث بلندي مهبل هاي کوتاه شده در مواردي که آلت تناسلي مرد بلند است مناسب مي باشد. همچنين در صورت عفونت دهانه رحمي و يا در خانم هايي که بعلت زايمانهاي مکرر مهبل شل و گشاد دارند و يا دچار سرد مزاجي شده اند بعلت تماس بيشتر آلت تناسلي مرد با جدار مهبل روش مفيدي است ولي بايد بخاطر موارد ذکر شده در اولين نزديکي براي پاره کردن پرده بکارت از آن استفاده نشود . 

تغيير ديگري که در اين وضعيت مي توان داد اين است که زن پاهاي خود را بصورت قائمه در هوا نگه  داردپاهاي زن عمود بر بدن اوست  وممکن است بر شانه هاي مرد تکيه داشته باشد . تغييرات در اين وضعيت مشابه حالتي است که زن پاهاي خودرا بدور کمر مرد قلاب مي کند .

در هر حال ويژگيهاي  اين حالت عبارتند از:

- اتحاد حسي و عاطفي کامل ميان زوجين

- غالب بودن مرد و مغلوبيت زن

- امکان همه نوع عمل در حين دخول (لمس کردن،بوسيدن،ليسيدن و...)

نكاتي ديگر درباره اين حالت:

1.     براي دخول بيشتر و كاملاً‌عميق، زن پاها را باز و زانوها را کاملا خم ميکند تا به سينه اش بچسبد و باسن او كمي از زمين بلند شود.

2.     زن پاهايش را بر روي شانه هاي مرد مي آويزد. در اين صورت حداکثر دخول انجام خواهد شد.(مناسب براي زنها و مردهاي چاق)

3.     پاهاي زن صاف و کشيده و به هم ميچسبد تا آلت مرد از فشار رانهاي زن و لبهاي آلت وي لذت بيشتري ببرد.(مناسب براي آلتهاي تناسلي گشاد زنها)

4.     پس از دخول کامل مرد ميتواند به آرامي يک پايش زا به بيرون از پاهاي زن بيندازد يعني هر يک از طرفين يکي از رانهاي ديگري را در بين پاهايش دارد. لذت اين حالت هنگامي است که مرد عقب و جلو مي کند و قسمت هاي بيروني آلتش به رانهاي زن ماليده ميشود. زن مي‌تواند دست به بيخ آلت مرد بمالد و دخول آن را بيشتر بفهمد.

5.  وضعيت رخ به رخ مرد در زير

در اين روش زن در بالا قرارگرفته  نقش فعال را در طول مقاربت بر عهده دارد . يکي از روشهاي شايع  مورد استفاده بوده و زن با زواياي مختلف روي مرد  قرار مي گيرد(نشسته، خوابيده، و ...) .  مرد در اين روش آزادي عمل بيشتري براي تحريک ات جنسي همسر خويش دارد و سنگيني بدنش به زن فشار نمي آورد . کنترل انزال بهتر انجام شده و فرصت بيشتري براي ارگاسم زن وجود دارد . چون زن درز اين روش آزادي عمل بيشتري دارد راحت تر به ارگاسم رسيده ودر سرد مزاجي مي تواند استفاده شود . همچنين زنان  عمل حرکت آلت در مهبل رو در کنترل خود دارند از طرفي چون زاويه مناسبي دارند اين احساس رو دارند که همه آلت مرد بطور کامل داخل مهبل جاي گرفته است. ولي اين روش اگر به دليل هيجانات حاصل از س..ک..س به آرامي انجام نشود و زن تمام وزن خود را روي بدن مرد متمرکز کند، باعث پاره شدن مويرگ هاي موجود در قسمت هاي پاييني آلت و مثانه مي شود که در دراز مدت براي مرد مشکل ساز مي شود.

اين روش بخاطر غير فعال بودن مرد و تحريک کمتر ايشان مي‌تواند در مرداني که دچار انزال زود رس هستند مفيد واقع شود . همچنين زماني که مرد رنجور ويا بيمار باشد  ويا توانايي جنبش ندارندمانند فلج پاها ويا دچار چاقي شديد باشند ويادر خانمهايي که مهبل بلند دارند و آلت تناسلي همسرشان کوتاه است ،با تنظيم ميزان  دخول از طرف زن مي توان به اصلاح آن پرداخت .

در اين روش نيز، مرد مي تواند براي ايجاد لذت بيشتر در خانم، سينه ها و قسمت هاي بالاي مهبل رو به آرامي ماساژ دهد.

همچنين مي‌توان براي تنوع اين روش پيشنهاد مي‌شود پس از اينکه زن آلت مرد رو به داخل مهبل هدايت کرد روي مرد دراز بکشد  و عمل رفت و آمد آلت داخل مهبل رو انجام بدهد. در اين روش از اونجاييکه مرد امکان تحرک کمتري داره وظيفه زن سنگين تر مي باشد و بايد با بوسيدن مرد و ماساژ سينه ،مرد رو تحريک نمايد.اين روش چون کل عمل جنسي در اختيار و کنترل خانم مي باشد بيشتر مورد استقبال خانم ها قرار مي گيره خصوصا اگر در اوج آمادگي جنسي باشند . در اين روش مرد براي اينکه خانم لذت بيشتري برد مي تونه با دست هر دو سينه زن رو ماساژ بده و يا در مواقعي که سينه هاي زن به صورتش نزديکه ،نوک سينه ها رو ميک بزنه که برا ي خانم ها بسيار لذت بخش مي باشد

 

 

 

ويژگيهاي اين روش:

- اتحاد حسي و عاطفي کامل ميان زوجين

- غالب بودن زن و مغلوبيت مرد

- امکان همه نوع عمل در حين دخول (لمس کردن،بوسيدن،ليسيدن و...) به خصوص براي زن

- احساس غالب بودن زن نوعي غرور و تسلط زنانه را به نمايش مي گذارد.

- دخول کامل صورت نمي گيرد .

- تنظيم ميزان دخول آلت مرد را زن بر عهده دارد.

- زن ميتواند هر زمان که مايل بود آلت مرد را از آلت خود خارج نمايد(به خصوص براي پيش گيري از حاملگي).

- بيشتر حرکات عقب و جلو کردن را زن بر عهده دارد.

معمولا مردهائي به زنها اين اجازه را مي دهند که :

1.     در زندگي عادي نيز مغلوبند

2.     زن خود را دوست داشته و به او احترام مي گذارند

3.     به دنبال تنوع طلبي هستند.

 

بحث حالتها تمام شد و ماند چند نکته اساسي

~: نقش زن در کيفيت دادن به لذت حركات رفت‌وبرگشت آلت مرد

1.     مرد سر آلت را فرو كرده و كمي از شكم زن فاصله بگيرد وزن با بلند كردن باسن و حركت به بالا همزمان با مرد اين كار رانجام دهد.

2.     زن بالا بيايد و با حركت كمر و رقص بالا تنه و يا خم شدن روي مرد آلت را در خود فرو كرده و درآورد يا در فرج خود بچرخاند.

3.     انقباضات ريتميک مجراي تناسلي زن کمک مي کند تا طرفين تحريک شده و به ارگاسم برسند.

 

~بهترين حالت: بهترين و لذت‌بخش‌ترين حالت(براي هر دو طرف) در بين همه حالات نزديکي، وضعيت رخ به رخ و زن در زير است منتهي به اين شکل که: مرد که روي زن خوابيده، گاهي کمي از روي يکي از سينه‌هاي زن فاصله بگيرد يک دست خود را در موهاي زن فرو کرده يا دور گردن او گرفته او را ببوسد و گاز کوچک از لب و دندان او گرفته و زبان او را بمکد وو با دست چپ هم سينه زن را و باسن و کمر او و صورتش را نوازش کند و زن هم دست خود را از زير شکم مرد عبور داده و با دست خود آلت مرد را به کليتوريس بمالد. اين حالت بسيار مناسب براي ارضا و ارگاسم همزمان است که خود لذت‌بخش‌ترين نوع ارگاسم است.

 

 

~ چهار نکته:

1-     تختخواب و تشک نرم (پشم شيشه)روي تخت براي ملاعبه و افزايش لذت خيلي خوب هستند. اصولاً لبه تخت جاي مناسبي است که زن در حالي که رو به آسمان خوابيده و پاها را برداشته و باسن خود را ده سانتي از لبه تخت بيرون آورده و مرد در حالي که روي زمين ايستاده دخول کند، دخول عميق و لذت بخشي است. همينطور اگر زن پشت و رو بر روي سينه و صورت بر تخت خوابيده وپاها را روي زمين وفرج خود را روي نبش قرار داده و مرد از عقب به فرج او داخل کند، هم دخول عميق صورت مي‌گيرد و هم مرد  بهتر باسن زن را بهتر ديده ولمس مي‌کندبه علاوه با دستان آزاد مي‌تواند سينه او را نوازش کند.[5]

2-     روشي‌ مورد ترجيح يک زوج براي آميزش جنسي‌ به فرهنگ آنها بستگي دارد. به عنوان مثال آمريکاييان روش آميزش چهره به چهره را بر روش‌هاي ديگر ترجيح مي‌دهند در حالي‌ که در برخي فرهنگ‌ها اين روش آميزش محبوبيت آنچناني ندارد. بگفته جان پال مک‌کيني از دانشگاه ايالتي ميشيگان محبوبيت روش آميزش چهره به چهره در آمريکا بحدي است که بر اساس آمار يک کتاب منتشر شده در سال ۱۹۶۷، ۷۰ درصد زوج‌ها در آمريکا اصلا روش آميزش ديگري را بجز روش چهره به چهره امتحان نکرده بودند.

3-     معمولاً مردها زودتر تحريک مي‌شوند لذا نبايد با حرکات و کورسهاي جنسي تند در دخول در فرج زن مني خود را حرکت داده و خود را به حد غير قابل کنترل برسانند بلکه با آرامش و طول دادن ملاعبه و بازي جنسي و پرت نمودن حواس خود کاري کنند که که بتوانند زن را هم تحريک کنند بعلاوه هنگام دخول هم بتوانند بيشتر آلت خود را در فرج زن قرار دهند تا  زن از دخول و وجود آلت در فرج خود بيشتر لذت برد. در غير اين صورت فرج زن ، حتي حرارت و لذت بخشي به مرد هم نخواهد داشت و نهايتاً خود او هم از يک رابطه مسرت بخش محروم مي‌شود.

تلقين در مسائل جنسي خيلي مهم است؛ بسياري زنان و مردان اگر همين همسرشان را نداشته و او را با کس ديگر مي‌ديدند خيلي تحريک مي‌شدند؛ هرگز نبايد فکر کرد زنان ديگر چقدر زيبا هستند؛ زن در لباس تا زن در رختخواب خيلي فرق دارد و اين نکته اي است که مردان نمي‌دانند و زنان از آن وقوف کامل دارند ولي مردان خود را آگاه نمي‌کنند. توصيه مي‌کنيم که هر بار که چراغ را خاموش مي‌کنيد فکر کنيد اين همان خانم زيبايي است که مثلاً با شما همکار است و شما براي اولين بار امشب او را براي خود به همسري در مي‌آوريد(البته تصور زن ديگر نشود که حرام است نزديکي با همسر به تصور زن ديگر؛ بلکه همين زن را چنين تصور کنيد). بسيار مردان هستند که با ديدن همسر شما در بيرون خيلي تحريک مي‌شوند و آرزو دارند همسر آنان بود. چرا اينها را به خود تلقين نمي‌کنيد و مدام حواستان پيش نقايص اين(که اي بسا خيلي در نظر شما بزرگ شده) و زيبايي ديگران(که اکثراً توهم شماست) هستيد. قبلاً هم سفارش كرديم كه زنان و مردان لباس بيرون هم گاهي بپوشند در كنار هم؛ لباس بيرون(مانتو و شلوار اتو كشيده و چادر مشكي و خلاصه هر طور كه بيرون رومي گيريد از مردها) براي مردها بسيار تحريك رواني دارد چون مي‌بينند همسرشان هم چيزي كم از زن بيرون ندارد.

Nakata Khaula يك زن تازه مسلملن ژاپني مي‌گويد:

از نظر غربي‏ها، سياه، رنگي مناسب براي لباس‏هاي شب است؛ چون زيبايي شخص را برجسته‏تر مي‏سازد. خواهران جديد من نيز در پوشش سياهشان، واقعاً زيبا بودند و در چهره‏هايشان، نور قداست مي‏درخشيد.

همينطور مردان هم بايد براي همسران خود آراسته باشند و گاهي لباس بيرون بپوشند؛ دستور پيامبر اسلام است كه همانطور كه دوست داريد زنانتان براي شما آراسته ياشند شما هم براي آنان بايد آراسته باشيد؛ فرقي ندارد.

 

همزمان شدن ارگاسم زن و دخول و انزال مرد

خيلي مواقع زوج‌ها سعي مي‌كنند طوري عشق‌بازي‌شان را پيش برند كه ارگاسم‌شان همزمان با هم رخ دهد؛ حالا يا دخول هم همان زمان باشد و يا بعد از ارگاسم زن يا مرد.توضيح بيشتر:

 از نظر برخي متخصصين خانواده و سكسولوژيست‌ها، اين نوع زمابندي مي‌تواند به سلامت سكس صدمه بزند و از رضايت‌بخشي آن بكاهد. در اين حالت، زن هميشه دلواپس اين خواهد بود كه كي به ارگاسم مي‌رسد؟و مبادا از شوهر عقب بيفتد و شوهر خشمگين! شود. مطمئن باشيد توجه به اين مسئله خيلي آشفته‌اش خواهد كرد. او نياز دارد، بدون هيچ بازداري يا كنترلي، آزادانه به سكس بپردازد تا ارگاسم به سراغش آيد. و نيز ارگاسم داشتن همزمان مرد و زن مي‌تواند باعث رضايت‌بخشي كمتري شود. پس توصيه مي‌شود اول مرد به ارگاسم برسد  سپس زن؛ در اين حالت زن  اين امكان را مي‌يابد كه با توجه‌ي كامل به مرد ارگاسم دهد و از احساس لذت او برخوردار شود؛ چون براي بسياري زنان نگاه به چهره مرد كه در حال اوج شهوت و لذت بردن و كامجويي از اوست بسيار مسرت بخش است. يا اگر توافق کنند زن به ارگاسم برسد و بعد مرد  براي مردان هم لذت خاصي در لمس و تماشاي ارگاسم زن وجود دارد .

اما اين حقيقت هم وجود دارد که همزماني مذکور داراي لذت فراواني است و براي سلامتي طرفين هم مفيدتر است. لذا برخي معتقدند روش درست همزماني است(که البته روشن است که براي انجام آن بايد از جلوگيري طبيعي[6] پرهيز کرد). و اصولاً در حالتي که آلت مرد در فرج زن حرکت مي‌کند اگر زن به ارگاسم برسد، مرد هم فوراً انزال مي‌کند از شدت لذت و مکش فرج زن و اين حکمت خلقت است که زن با عواطف و مغناطيس خود مرد را جذب کند و مرد هم تسليم حالات عاطفي او باشد و نه مردانگي و ستيز و استدلال طلبي از او کند و اينها از نشناختن زن است.

يک توصيه لذت بخش: دخول را همزمان با تحريک سينه توسط يک دست و کليتوريس توسط دست ديگر انجام دهيد. در اين روش در زماني که شما مشغول دخول براي ارگاسم مهبلي زن هستيد با انگشتتان هم به تحريک کليتوريس بيپردازيد. همچنين در حين دخول از همسرتان بخواهيد تا ماهيچه هاي لگني خود را منقبض کند.

 

5.  بعد از نزديكي

لازم است حداقل  پنج دقيقه بعد از رسيدن هر دو به ارگاسم در كنار هم باشند و با عشق هم را در آغوش بكشند. اين مرحله نيز براي زن داراي اهميت فراوان است.

در يک مطالعه در اروپا بعد از نظرخواهي از عده زيادي از زنها ليستي از مواردي که آنها بعد از رابطه جنسي و ارگاسم دوست دارند برايشان انجام شود، تهيه شده است.البته بايد توجه داشت که گروههاي مختلف خانمها تمايلات متفاوتي داشته و حتي ممکن است چيزهاي موردعلاقه عده اي در اين ليست وجودنداشته باشد.بعبارت ديگر موارد زيرقابل تعميم به کل جامعه زنان نيست.

 1 -  درآغوش گرفتن: تقريبا همه خانمها دوست دارند که بعد از رابطه جنسي ،توسط مرد درآغوش گرفته ونوازش شوند.در آغوش گرفتن و حلقه کردن دستها بدور زن و نوازش او احساس بسيارخوبي به زن ميبخشد.حتي اگر بسيارخسته شده ايد و ديگر انرژي براي ادامه دادن نداريد،دستهايتان را بدور اوحلقه کرده چندکلمه محبت آميز به او بگوييد وبعد بخوابيد!

2 - درمقابل گروه قبل،عده قليلي از زنها هم هستند که بعد از پايان رابطه جنسي ،ديگر هيچگونه تماس جسمي و عاطفي را دوست ندارند.اين افراد اظهار ميکنند که آنهابقدري تحريک شده اند که بعد از آن هرگونه تحريک ديگري برايشان لذتي نداشته و عذاب آورخواهدبود.البته اين خواسته هرگز به معني سرد مزاجي اين زنها نيست.آنها فقط دوست دارند مدت کوتاهي باخودشان تنهاباشند،پس آنها را درک کنيد.

 دربرخوردبا اين زنها بايد بعد از انجام رابطه جنسي از آنها بپرسيد:«عزيزم حالت خوبه؟آيا همه چيز مرتب است؟ يا آيا چيزي احتياج نداري؟» و بعد از ابراز خوشنودي ازانجام نزديکي با او، زن را نيم ساعتي تنها بگذاريد تا استراحت کند.

 3 - صحبت کردن:هرچند اکثرمردها بدنبال رابطه جنسي خسته شده و ياراي انجام هيچکاري را ندارند ولي گروهي از زنها دوست دارند که بعد از رابطه جنسي کمي صحبت کنند.در اين مواقع فقط بايد گوش خود را به اوبسپاريد. اما مواظب باشيد که در بين صحبتهاي او صداي خوروپف شما بلند نشود! همه مردها بعد از ارگاسم دوست دارند کمي بخوابند،اين امرکاملا"طبيعي است. ولي به شريک جنسيتان هم توجه داشته باشيد واجازه دهيد او در کنارشما باشد، تا اين تصورپيش نيايد که شما فقط به فکر خودتان هستيد.

4 - گاهي ممکن است زن همچنان براي انجام يک عمل جنسي ديگربراي باردوم اشتياق داشته باشد.دراين حالت اگرشماهم آمادگي داريد بهتر است او کمي با آلت شما بازي کند تا براي رابطه جنسي دوم تحريک شويد. اما اگر به دليل سن بالا يا هر علت ديگري قادر به ادامه نيستيد،براي او توضيح دهيد که شما اکنون توانايي انجام رابطه جنسي مجدد را نداريد و براي اينکه بتوانيد اين کار رابخوبي انجام دهيد بايد کمي استراحت کنيد تا دوباره سرحال شويد.

 

 

 

 

 

فصل ششم:

دستورات اسلام در آميزش جنسي

 

اسلام دستورات مهمي در اين زمينه دارد که رعايت آن ها موجب خوشبختي و کامروايي زن و شوهر مي شود. و ما در اين جا به اختصار به بعضي از آن ها اشاره مي کنيم. بسياري از مطالبي که ذيل بيان مي شود از نظر علمي نيز اثبات شده است هر چند فلسفه بعضي از آن ها احتمال دارد هنوز از نظر علمي اثبات نشده باشد. زيرا فلسفه بسياري از احکام براي ما روشن نيست و اين نمي تواند بهانه اي براي نفي آن ها باشد.

امام صادق(ع): شب هنگام که پرده ها فرو مي افتد ، خواب بر پلک ها چيره ميشود بر هيچ بانويي روا نيست که بخوابد،مگر آن که خويشتن را به آغوش شوهر بسپارد .بايد لباس از تن به در آيد ،کنار شوهر بياراميد و پوست بدن خويش به بدن شوهر بچسبانيد .اين چنين خود را به شوهر عرضه داشته ايد .

پيامبر اکرم(ص): دنيا و خوشي هاي آن براي شما آفريده شده است . لذيذ ترين چيزها در اين دنيا آميزش با همسر است .چنان که لذت بخش ترين کاردر باغ بهشت نيز همين است.

امام صادق(ع): چه لذتي بالاتر و چشم نواز تر از ديدن بدن عريان همسر است . قبل از هم خوابگي خود را از شوهرتان دريغ مداريد ،بگذاريد شوهرتان شما را ببويد و ببوسد.

امام صادق(ع): وقتي به سوي همسرتان مي رويد ،در آغوش فرشتگانيد.چون به آميزش مي پردازيد گناهانتان چون برگ درختان فرو مي ريزد و چون غسل ميکنيد خود را مي شوييد ،از گناهان بيرون مي رويد .

پيامبر اکرم(ص): سخن گفتن با پروردگار لذت بخش و روح افزاست،اما وقتي شوهرتان شما را به خلوت خويش ميخواند، نماز را طول ندهيد و خرامان به سويش بشتابيد.

پيامبر اکرم (ص): هنگام آميزش چون پرندگان شتاب نکنيد صبر پيشه ي خود سازيد زنها نيازمند وقت بيشتري هستند مدتي نه چندان طولاني به عشق بازي بپردازيد همسرتان را کاملا" آماده سازيد.آمادگي دو سويه آميزش را فرح بخش و کامل مي کند.

امام علي(ع): آميزش مکن مگر اينکه با همسرت بسيار بازي کني و سينه هايش را آرام بفشاري چون چنين کني آمادگي لازم را براي در آميختن پيدا مي کند .در اين حالت،شهوت از صورت و چشمان او نمايان مي شود و از تو همان ميطلبد که تو از وي مي خواهي[در اين لحظه دخول و انزال صورت گيرد كه هر دو با هم يكديگر را در آغوش گيرند و همانطور كه آلت مرد مني را پرتاب مي‌كند، رحم زن نيز از نظر علمي در اين لحظه مي‌مكد و انقباضات فرج زن با وجود آلت مرد در آن همراه مي‌شود كه براي هر دو طرف لذت‌بخش است]

امام رضا(ع): حلالي لذت بخش تر از هم بستر شدن با همسر نيست ، ولي زياده روي در اين امر نارواست ،ميانه روي در آميزش به سلامت آدمي مي افزايد و عمر را زياد مي کند.

امام صادق (ع): مرد بايد مقداري از شهوت خود را نگه دارد که همواره توانايي جنسي داشته باشد ،زيرا زن شوهر خود را در امور جنسي توانا بيابد ،بهتر از اين است که او را ناتوان ببيند ،مرد ناتوان نمي تواند همسر خود را راضي نگه دارد .

امام رضا(ع): وقتي در بدن احساس ناراحتي مي کنيد و علتي براي آن نمي يابيد ،وقتي احساس مي کنيد حرارت بدنتان بالا رفته و عضلات بدن شما رو به تحليل مي رود و هنگامي که به دنبال مامن و ماوايي مي گرديد که شما را آرامش بخشد به نزد همسرتان رفته و با آميزش ،خود را شفا بخشيد .

حضرت رسول گرامي اسلام (ص ) مي فرمايد: آيـا [سـزاوار اسـت ] كـه شـمـا زنـان را [در روز] كـتـك مـي زنـيـد و آنـگـاه [در شـب ] بـه آغوش مي كشيد؟! و فرموده است : مـن از آن كس در شگفتم كه همسرش را مي زند در صورتي كه خود وي به كتك سزاوارتر است .

گـويند زني حولا نام از پيامبر گرامي اسلام پرسيد: زن چه حقي بر مرد دارد؟ آن وجود پاك فرمود: بـرادرم جـبـرئيـل چـنـدان بـه مـن دربـاره [حـقـوق ] زنـان سفارش كرد كه پنداشتم مرد حق ندارد[كوچكترين كلمه توهين آميزي مثل ] «اف» به او بگويد. و فرمود:  درباره [حقوق ] زنان خـداتـرس بـاشـيـد.آنها رنج زندگي را تحمل مي كنند و بر پايه دستور خداوند و قرآن و شريعت مـحـمـدي بـر شـما حلال شده اند.

پيامبر اکرم(ص): از وظايف زن است كه هرگاه شوهرش نزد او آمد وي را از خود نراند هر چند بربالاي شتر باشد، و نمازش را براي اينكه از دست شوهرش خلاص شود طول ندهد. پيامبر اکرم(ص): هر جا که شوهرتان شما را به خلوت بخواند ،همان جا بهشت شماست! روا نيست شوهر خود را از بهره وري جنسي و لذت حلال منع کنيد .

رسول اكرم (ص ) فرموده است : اي مـردم ، ...هـرگـا ه ديـده هـايـتـان [از مـناظر شهوت آلود] چيزي مشاهده كرد بي درنگ نزد همسرتان برويد و با وي بياميزيد . در حديثي ديگر از علي (ع ) آمده است : ... پـس در ايـن حـال با همسرتان بياميزيد كه آنچه آن زن داشته همسرتان نيز دارد، تا شيطان بر سـرراه قـلـبـتـان نـنـشـيـنـد و ديده ها و دلهايتان را ازهمسر خودتان به سوي ديگري متمايل نسازد .

خداوند درقـرآن فـرمـوده اسـت «عـاشروهن بالمعروف » (با زنانتان به شيوه اي شايسته رفتار كنيد)

پيامبر اكرم (ص )  فرموده است : هـر مردي موظف است خود را براي همسرش آراسته نمايد، همان طور كه دوست دارد همسرش براي او خوشنما باشد . از امام صادق (ع) نقل شده است: بهترين زنان آنست كه اگر خشمگين شود به شوهر گويد دست من در دست توست يعني در اختيار تو هستم به بستر خواب نخواهم رفت تا اين كه از من خشنود شوي.

حضرت رسول (ص) فرمود: هيچ مردي بعد از اسلام نفعي بالاتر از همسر مسلمان عايدش نمي شود كه چون به او بنگرد مسرور گردد و چون به او فرماني دهد اطاعت نمايد و در نبود شوهر مال او و ناموس خود را حفظ كند.

خلاصه‌اي از اين دستورات:

1.     در جاي خلوت و مطمئن نزديکي کنيد!

2.     در مکاني که فردي باشد حتي اگر بچه شير خواره باشد کراهت دارد و بايد در اتاقي که هيچ کس نيست حتي اگر خواب باشد، عمل مقاربت را انجام داد. اگر احتمال دهيد کسي وارد شود اجتناب کنيد زيرا دلهره و دلواپسي و اضطراب موجب بي ميلي و تنفر نسبت به عمل مي شود.

3.     اين مسأله بسيار مهم است که انسان در حالت التذاذ به ياد خداوند باشد و خود اين از نظر روحي و رواني سبب تقويت عاطفه و محبت بين زن و شوهر مي شود و شخصي که در حال شهوت به ياد خداوند باشد کمتر دچار انحرافات اخلاقي مي گردد.

4.     عجله نکنيد! در روابط زناشويي نبايد عجله کرد، بلکه با هنر صبر و حوصله و توأم با زيبايي هاي ظاهري و معنوي بايد هر دو به اوج لذت جنسي برسند و يکديگر را خوب درک کنند.

5.     با بازي و ملاعبه شروع کنيد! مکتب اسلام ارضاي غريزه جنسي را جدي گرفته است و سفارش کرده است مسأله مقاربت توأم با زيبايي و عشوه گري زن و مرد همراه باشد و زن و شوهر در خلوت بايد از عشوه و ناز و غمزه مضايقه نکنند و بهترين لباسهاي خود را بپوشند و آرايش کنند و با بهترين عطرها خود را خوشبو کنند. با آغوش باز و لبخند از همديگر استقبال کنند.

6.     مرد فقط به فکر لذت بردن خود نباشد بلکه رعايت زن را نيز بکند. پيامبرفرمود: «اگر مرد به فکر زنش نباشد، ظالم است»بايد توجه داشت که غالباً، مرد زودتر از زن ارضا مي شود به همين منظور سفارش شده است قبل از مقاربت، مرد سعي کند زن را کاملا تحريک نموده و بعد از آمادگي زن، نزديکي نمايد، براي اين منظور مي تواند از بکار بردن الفاظ تحريک کننده و لمس نقاط تحريک کننده بدن استفاده نمايد.

7.     فکر زن و مرد متوجه شخص ديگري نباشد! اين کار حرام و در حکم زناست

8.     قبل از آميزش و بعد از آن هر دو بول (ادرار) کنند! اين مسأله از نظر بهداشت و حفظ سلامتي بسيار حايز اهميت است و از پيدايش بعضي از بيماري هاي مقاربتي جلوگيري مي نمايد.

9.     عريان آميزش نکنيد!سفارش شده است: هنگام آميزش، حتما روپوشي روي طرفين را پوشانيده باشد.(نه لباس بر تن داشته باشند بلكه ملحفه‌اي در حال دخول داشته باشند و گرنه عريان بودن كامل زن و نگاه مرد به او مورد تاييد روايات است).

10. بلافاصله بعد از تمام شدن عمل بلند نشويد، بلکه کمي صبر کنيد و بعد بلند شويد و براي غسل کردن عجله کنيد.

11. زن و شوهر با دستمال جداگانه اي خود را پاک کنند!

12. با شکم سير نزديکي نکنيد! در بسياري از روايات از نزديکي کردن در حالت سيري نهي نموده است و اين عمل موجب بروز بيماري هاي مختلفي از جمله ضعف بينايي مي گردد.

13. در روز آميزش نکنيد! آميزش در روز از نظر روحي و جسمي زيان آور است و آخر شب(حدود ساعت 3 سحر) بهترين زمان براي عمل مقاربت مي باشد. زيرا شرايط مناسب تري براي التذاذ مهيا است.

14. کوتاه کردن موهاي زائد بدن قبل از آميزش (زير بغل ، بالاي عورت ، شکم و ..)

15. آرايش زن قبل از آميزش

16. استفاده از طلا توسط زن در حين آميزش

17. خوردن عسل بعد از آميزش

18. ادرار کردن بعد از آميزش

تذکرات مهم:

‌أ-       اسلام سفارش مي کند که زن و مرد به وضع ظاهري خود توجه داشته باشند. و مخصوصا به زن توصيه مي کند که خود را براي شوهر آرايش نمايد و مرد نيز وظيفه دارد وسايل آرايش را براي زن فراهم کند.

‌ب-   زياده روي در شهوت خوب نيست. حضرت علي(ع) فرمود: «کسي که با زنان بسيار بياميزد عقلش تباه گردد و دچار رنج و گرفتاري مي­شود»

‌ج-    نزديکي کردن در «دبر» کراهت شديد دارد و در بعضي از روايات آن را حرام دانسته اند. رعايت اين مسأله ضروري است و از نظر مسائل بهداشتي براي زن و مرد ناراحتي هايي به همراه دارد. و موجب اذيت و آزار زن نيز مي شود پس لازم است از اين عمل خودداري شود.

 [1] . غالباً زني که به طور مزمن از رسيدن به اوج لذت جنسي محروم است ، تا حدود دو سال يا بيشتر محروميت خود را تحمل ميکند و کم کم خسته و خستگي پذيز مي گردد ، بازيهاي شيطنت آميز فرزندانش او را آزار مي دهد و سبب مي شود که کودکانش را به باد کتک بگيرد . چه بسيار که پس از پرخاش و جدال با بچه ها از " عصبانيت " خود گلايه مي کند و از اينکه چرا بيهوده عصباني شده است ، احساس ناراحتي و پشيماني و دلتنگي مي کند .

 در مراحل کاملاً مزمن سرد مزاجي ، زن به " سندرم پرخوني لگني " دچار مي شود که نشانه هاي آن قاعدگي دردناک ، کمر درد ، زيادي ترشحات ، حساسيت پستان ها ، احساس سنگيني و پري در ناحيه لگن و بالاخره احساس پايين افتادن رحم است . البته ناراحتي هاي گوارشي و احساس دردهاي پراکنده نيز غالباً با اين نشانه ها همراه مي شود .

 پيدايش اين نشانه ها خواه نا خواه جماع را دردناک مي سازد و بي ميلي جنسي بر سرد مزاجي اضافه مي کند.

[2] . شوخي مي كنند نويسنده ما، شما به دل نگيريد.

[3] . تراشيدن موهاي پا و سينه در مردان سبب تيغي شدن و اذيت زن مي‌شود که در اينجا بايد سليقه او را لحاظ کرد اما تراشيدن موي آلت و يک وجب اطراف آن يقينا مطلوب هر زن است.

[4] . خصوصاً در اوايل ازدواج يا دوران عقد که برخي زنان و دخترها فکر مي‌کنند اين حالت نوعي زود‌ارگاسمي است يا براي پسرهايي که با يک تماس اوليه در دوران عقد يا اوايل عروسي زود انزال مي‌شوند فکر مي‌کنند مشکل زودانزالي دارند و حال آن‌که چنين نيست و جاي هيچ نگراني وجود ندارد و اين کاملاً طبيعي است.

[5]  زنان اين راز را فراموش نکنند که مرد به باسن زن(به علت پهن بودن و ...) خيلي حساس است و از تماس و ملاعبه با آن خيلي کامياب مي‌شود.

[6] . تخمک در وسط روره ماهانه آزاد می‌شود. از نظر وقت‌شناسی، دوره ماهانه زن آثار روحی روانی و جسمی خاصی دارد که در زیر به آن ها اشاره می‌شود:

نوسانات ماهانه ی هورمون ها می تواند باعث افسردگی و یا خوشحالی، خستگی یا پر انرژی بودن، بی علاقگی به سکس و یا شهوتی شدن شما شود. اما اگر شما بتوانید این تغییرات را پیش بینی کنید، می توانید از لحظاه های خوبتان بهترین استفاده را برده و این زمان را طولانی تر کنید. در اینجا چرخه ی خصوصیات شما را از روز 1 تا 28 بررسی کرده و راهبردها و متدهایی برای کنترل و تنظیم رفتارهایتان به شما معرفی می کنیم.

روز 1 تا 7 :

هفته ی بدی است برای بدنتان. دوران قاعدگیتان روز اول شروع شده است و به همراه خود حالات بدی مثل اسهال نیز می آورد (به خاطر بالا رفتن میزان پروستاگلاندین، ماده ی شیمیایی که باعث تحریک روده می شود این حالت ایجاد می شود). افرادی که مبتلا به آسم یا میگرن هستند، بیماریشان در این دوره تشدید می شود.

 هفته ی خوبی است برای مغزتان


همینطور که به روز ششم نزدیک می شوید، وارد یک مرحله ی فولیکولی می شوید. این زمان دوران آرامی است که تخمک ها رشد کرده و آماده می شوند که از تخمدان بیرون بیایند. برای کارهایی که نیاز به خلاقیت و ابتکار دارد، دورانی فوق العاده است.

 رابطه ی جنسی در این دوره: میزان کم استروژن باعث می شود که دیرتر تحریک شوید، به همین خاطر باید از شریک جنسیتان بخواهید که کمی بیشتر فعالیت کند.

 
روز 8 تا 14:

 هفته ی خوبی است برای بچه سازی: همینطور که بدنتان خود را برای تخمک گذاری در روز 14 آماده می کند، میزن استروژن کم کم افزایش می یابد. علائمی که به شما کمک می کند تا بفهمید تخمک گذاری انجام شده است یا خیر و قدرت باروری دارید شامل موارد زیر است: تغییر رنگ مایع تخلیه شده از مهبل از زرد-سفید گرفته تا اینکه کاملاً شفاف می شود. در بعضی زن ها خونریزی و دل درد هم اتفاق می افتد.

 هفته ی خوبی است برای خُلقتان: استروژن در ابتدا به صورت یکنواختی افزایش می یابد، اما بعد این افزایش سرعت میگیرد. روز 14 (تخمک گذاری) شما دیگر احساس تعادل می کنید. حال و حوصله پیدا می کنید و اعصابتان راحت است.

رابطه ی جنسی در این دوره: رابطه ی جنسی در این دوره بسیار پرلذت خواهد بود و اُرگاسم بهتری خواهید داشت. شريكتان نیز همراه شما در این دوران لذت زیادی خواهد برد.

روز 15 تا 21: هفته ی بدی است برای پوستتان پوشش رحم دوباره در حال ساخته شدن است و ممکن است در این دوره جوش و لک روی پوستتان مشاهده کنید. در چنین وضعیتی می توانید با یک متخصص پوست مشورت کنید. احتمالاً متخصص مربوطه برایتان آنتی بیوتیک برای مصرف یک هفته تجویز خواهد کرد.

 هفته ی خوبی است برای اعتماد به نفستان: به اواسط هفته که می رسید، میزان پروژسترون رو به افزایش می رود که یک خوشحالی و خوشبینی ناگهانی به شما می دهد. در قرعه کشی ها شرکت کنید، یا ترفیع رتبه ای که خیلی وقت بود می خواستید را با رئیستان در میان بگذارید. تا میتوانید از این دوران لذت ببرید.

 روز 22 تا 28:هفته ی بدی است برای PMS (علائم قبل از قاعدگی) میزان پروژسترون به بالاترین حد خود رسیده و نشانه ای است برای اینکه شما به دوره قبل از قاعدگی وارد شده اید. البته ممکن است هیچگونه علائمی (همه ی علائم، از درد سینه گرفته تا سردرد) نداشته باشید و یا فقط بعضی از آنها را در خود مشاهده کنید. به خاطر ترشح میزان کمی هورمون مردانه ی تستوسترون در این دوره، ممکن است با علائمی مثل زیاد شدن موی صورت یا تند شدن عرق بدن مواجه شوید.
هفته ی بدی است برای روحیه تان: ممکن است در این دوران احساس افسردگی کنید. اشتهایتان نیز بسیار بالا خواهد رفت و ممکن است برای رفع این گرفتگی و افسردگی زیادتر از معمول غذا بخورید. پس بهتر است از غذاهایی استفاده کنید که حال شما را هم بهتر کند مثل برگر بوقلمون یا سیب زمینی پخته که هر دو حاوی آمینو اسیدی هستند که باعث بالا بردن روحیه می شود. اگر احساس نفخ داشتید از غذاهای پر-پروتئین، کم کربوهیدرات و کم نمک استفاده کنید، هم حالت نفخ را از بین خواهد برد و هم به تقویت روحیه ی شما کمک می کند. نگران چاق شدن هم نباشید، به خاطر بالاتر بودن درجه حرارت بدن کالری بیشتری خواهید سوزاند.

 رابطه ی جنسی در این دوره: تولید تستوسترون بیشتر باعث آرام تر شدن و در نتیجه جذاب تر شدن صدایتان میشود.

 روز 28:

 با علائمی روبه رو خواهید شد که به شما می گوید فردا روز قاعدگیتان است: باد کردن شکم، کم خوابی و سردرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم آذر ۱۳۸۹ساعت 16:20  توسط علي-م  |