آموزش‌هاي زناشويي

آموزش‌هاي د يني، آناتو ميک، فيزيولوژيک، روان‌شناختي ، بهداشتي و تربيتي در زمينه‌

بخش پنجم

آموزش رابطه جنسي

( از برانگيختگي تا ارضا)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فصل اول:

مراحل فرآيند رابطه جنسي

 

فرايند طبيعي رابطة جنسي به چهار مرحله تقسيم شده است:

 دكتر همتي معتقد است: «اگر مراحل ذكر شده به‌طور هماهنگ و مؤثر ميان زوجين انجام شود، رابطة جنسي موفق و سالمي به‌وجود خواهد آمد. البته پيشرفت اين مراحل در زنان با تأخير بيشتري نسبت به مردان همراه است.

در زمان برانگيختگي جنسي، بدن با بالا بردن ضربان نبض و انقباض ماهيچه‌ها خود را براي آميزش آماده مي‌کند. در مردان خون به سمت آلت تناسلي روان شده که موجب بزرگتر شدن و سفت شدن آن مي‌شود تا ورود آلت مرد در مهبل زن ساده‌تر گردد. در زنان ديواره‌هاي مهبل نمناک شده، بخش دروني مهبل منبسط شده و کليتوريس بزرگ مي‌شود. در مرحلهٔ اوج لذت جنسي فشارهاي عصبي-ماهيچه‌اي که در مراحل قبل جمع شده در چند ثانيه آزاد مي‌شود. مهبل شروع به انجام يک سري انقباضات منظم مي‌کند و آلت مردانه نيز بصورت موزوني جمع شده که اسپرم‌ها و مني را دفع کند. آميزش جنسي با خروج مني (حاوي اسپرم‌ها و مايع حاوي مواد غذايي براي اسپرم‌ها، آب، نمک و متابوليت‌ها) درون کانال مهبلي زن پايان مي‌پذيرد. نهايتاً اندام‌هاي جنسي به حالت اوليهٔ قبل از تحريک باز مي‌گردند.

تمايلات جنسي در زنان به‌شدت در كنترل قشر مخ است. يعني اگر زن احساس خوشايندي نسبت به همسر خود داشته باشد، مراحل طبيعي را به بهترين شكل طي خواهد كرد. وجود هرگونه اضطراب و نگراني كه سلامت روان زن را تهديد كند بي‌ميلي جنسي او را به دنبال خواهد داشت.

 

 

 

 مراحل فيزيولوژيک واکنش جنسي

 

1-     ميل و هوس (desire)

اولين مرحله واکنش جنسي ايجاد ميل و هوس جنسي است که بصورت خيال پردازي ، رويا ها و ايجاد کشش براي فعالت جنسي است. دراين مرحله تحريك جنسي صورت مي‌گيرد. افزايش ترشحات دستگاه تناسلي و تغييرات هورموني نيز در همين مرحله رخ مي‌دهد. هرچه ميزان موفقيت زوجين در مرحلة اول بيشتر باشد، ساير مراحل بهتر انجام خواهند شد.

2-     برانگيختگي (excitement)

پس از ميل و ايجاد انگيزه جنسي ، احساس ذهني لذت جنسي و تغييرات فيزيولوژيکي توام با آن فرا مي رسد که در مردان ، شامل تورم و لغوظ (حالت گرفتن و يا بلند شدن) آلت تناسلي و در زنان احتقاق و احساس نفخ لذت‌بخشي در لگن ، ليز شدن (مرطوب شدن) و انبساط مهبل و متورم شدن اندام هاي تناسلي خارجي است.

3-     اوج لذت جنسي (orgasm)

اين مرحله شامل اوج گرفتن تحريکات و لذت جنسي ، همراه با فرونشاني تنفس جنسي و انقباظ موزون عضلات ميان دوراهي و اندام هاي تناسلي است . در مردان احساس انزال و خروجي مني ، و در زنان ، انقباض هاي ثلث خارجي ديواره مهبل و بالاخره در هر دو جنس ، انقباض موزون اسفنکتر مقعدي بوجود مي آيد.

4-     فرونشيني (resolution )

شامل حس آرامش عضلاني و آسودگي کامل است.

در اين مرحله مردان بلحاظ فيزيولوژيک مدتي قادر به تکرار رابطه جنسي مجدد لغوظ (بلند شدن آلت و اوج لذت جنسي نيستند . بالعکس زنان ممکن است تقريبا بلافاصله قادر به پاسخ دهي جنسي و تحريک دوباره باشند، به شرط تحريک عاطفي و جنسي  توسط شوهر.

 

انواع رابطه جنسي:

1.     رابطه جنسي نرم يا بدون دخول (SOFT SEX ) رابطه جنسي از نوع سافت يا نرم رابطه جنسي که در آن عمل دخول انجام نميگيرد و از اينرو براي زنان محسوس تر ميباشد اين رابطه  نيز انواع مختلفي دارد:

الف ) معاشقه (LOVELY SEX ) بوسيدن ، درآغوش گرفتن،  نوازش کردن و بکار بردن حرفهاي زيبا و عاشقانه نيز در اين رابطه قرار دارد در اين رابطه احساسات حرف اول را ميزند و بار مثبت زيادي بهمراه دارد از اينرو در دوران پيش از اردواج ( نامزدي و عقد) اين رابطه توصيه مي شود البته در اين رابطه دو طرف نبايد سعي در تحريک يکديگر داشته باشند.

ب) رابطه جنسي دهاني  ( ORAL SEX ) اورال سكس  يا سكس  دهاني  از نظر پزشکي رد نشده هر چند توصيه هم نميشود در اين رابطه دهان نقش مهمي را ايفا مي کند ليسيدن و مکيدن آلت تناسلي مردانه و زنانه  ، نکته مهم اينکه اين نوع ارتباط فقط بين شرکاي جنسي ثابت (زن و شوهر) توصيه مي شود به علت مسايلي همچون  نظافت وپاکيزگي و عدم ابتلا به بيمارهاي که از طريق رابطه جنسي انتقال مي يابند در مورد انتقال اين بيماريها در صورت زخم بودن نواحي اطراف دهان و يا دستگاه تناسلي و تماس اين دو عضو با هم احتمال انتقال اين نو ع بيماريها بعيد نيست.  البته  وارد شدن مني در دهان يا مايع ترشح شده از واژن زنان در دهان که ارمغان زشت فيلمهاي فراوان امور جنسيي غرب است که بسياري همسران شبانه به تماشاي اين پليديها مي‌نشينند، از نظر شرعي حرام است همچنين از نظر پزشکي توصيه مي شود از وارد شدن ترشحات خروجي از الت تناسلي مرد و زن به دهان  خوددراي شود   در اين رابطه افکار رواني بر کيفيت و کميت آن تاثير گذار ميباشد.

متاسفانه در چنين مواقعي پسرها از روي فيلمهاي پورنو تقليد ميکنند و هميشه سعي ميکنند دختر را مجبور به رابطه جنسي دهاني کنند. حتي به دروغ به دخترها ميگويند که مني با وجود نجس بودن داراي خواص هست و حتي براي پوست مفيد است و...  مفيد است!! البته دروغگوي شيطاني اصلي را بايد همين سايتهاي به اسم مجاز دانست که اين حرفها را ترويج مي‌کنند. در نگاه به فيلمهاي پورنو علاوه بر عوارض رواني فراوان، پس از يك تحريك ابتدايي اولين جوانه مشكلات آن‌ها در مقايسه زيبايي و حتي آلت خود و همسر خود با بازيگران اين فيلم ها ظاهر مي‌شود و حال آن كه زيبايي و صافي پوست آنان به خاطر نورپردازي شيطاني و كارهاي ديجيتال بر روي فيلم است و آلت آن‌ها هم علاوه بر انتخاب از بين استثناها با جراحيها و نيز تكنيكهاي خاص فيلم برداري به اشكال زيباتر از آن كه هستند در مي‌آيد. اينها مسائلي است كه خود غربيها در تحليل اين فيلمها مي‌گويند. حديث است كه جهنم پيچيده شده با شهوات و امام علي فرمود اي بسا لذت لحظه‌اي كه حزن و ندامت فراوان در پي آورد.

ج رابطه جنسي بدون دخولSOFT SEX ) اما رابطه اصلي سافت سكس  عبارت است از مجموع رفتارهايي که در آن بدون انجام عمل دخول يا همان هارد سکس زوجين ارضا مي شوند

2.      رابطه جنسي به صورت دخول HARD SEX : که هارد سكس  يا عمل دخول بين زوجين نيز خود به دوبخش تقسيم مي شود

‌أ-       رابطه جنسي واژينال (VAGINAL SEX ) اين نوع نزديکي همان دخول از طريق واژن ميباشد که نرمال ترين نوع رابطه هارد محسوب مي شود. انجام اين رابطه در صورتي که با رغبت دو طرفه انجام گيرد تاثيرات روحي و رواني مثبتي براي دو طرف برجا مي گذارد آميزش جنسي بين زن و شوهر نيز از نظر پيامبر اسلام و امامان بسيار پسنديده شمرده شده است.

‌ب-    رابطه جنسي مقعدي : ( ANAL SEX ) و سوالات بيشماري در زمينه رابطه جنسي از طريق مقعد ( ANAL ) به دست  مشاوران خانواده و  پزشکان  ميرسد. متاسفانه در برخي از سايتها به اين رابطه ترغيب مي‌شود.  همينجا صراحتا اعلام مي شود انجام رابطه جنسي از راه مقعد با هر روش و با استفاده از هر ماده لغزنده کننده يا بيحس کننده به صورت  کرم - اسپري - ژل - روغن - کاندوم - پماد - يک رابطه پر خطر جنسي ميباشد و استفاده از موارد ياد شده و شيوه هاي ان صرفا از دردناک بودن اين رابطه مي کاهد  و اسيبهاي جبران نا پذيري به فرد مفعول به لحاظ جسمي و براي هر دو فرد  فاعل و مفعول به لحاظ انتقال بيماريهاي مقاربتي به همراه دارد و هيچ پزشکي در هيچ جاي دنيا انجام اين رابطه را توصيه نميکند و از نظر علمي غير قابل قبول ميباشد . در نواحي مقعد رشته هاي عصبي زيادي پراکنده شده که اين رشته هاي عصبي بسيار بسيار آسيب پذير و حساس ميباشند و نسبت به هر چيزي که وارد دهانه مقعد ( ANAL) شود سريعا واکنش نشان ميدهند و اين کار اي بسا سبب بواسير و پارگي مقعد و عدم کنترل مدفوع در زن شود.

همچنين اين رابطه از نظر شرعي کراهت شديد دارد و در صورت رضايت زن مکروه و در صورتي که زن راضي به انجام اين رابطه نباشد انجام آن حرام است.

 

بررسي رابطه جنسي از نوع مقعد و آسيبهاي جسماني آن از منظر پزشکي

پزشکان گفته اند : دستگاه گوارشي داراي دو نوع اسفنکتر sphincter که يکي از آنها داخلي و غير اراديست و دريچه ورودي غذا به معده و خروج آن مي باشد و يکي ديگر از اين اسفنکتر ها خارجيست که اين يکي اراديست وقتي که غذا بلعيده مي شود ، از طريق مري پايين آمده و به سمت معده مي رود . در محل ورود و خروج معده ، عضلات حلقوي وجود دارند که به آنها اصطلاحا "اسفنکتر"  (sphincter)  گفته مي شود و به عنوان دريچه عمل مي کنند.

زماني که شما احساس مي کنيد که نياز به عمل خروج مدفوع از دريچه مقعد را داريد اين زماني است که اسفنکتر داخلي باز شده و همانطور که گفته شد غير ارادي است .اما عمل باز کردن دريچه مقعد ( اسفنکتر خارجي) و در کل دفع مدفوع ارادي است و دست شما مي باشد يعني از زماني که احساس کرديد نياز به   اجابت مزاج داريد و خودتان را نگه مي داريد تا به محل مناسب برسيد و سپس به اراده خودتان باعث خارج شدن مدفوع مي شود اين نگه داشتن و اين عمل خارج کردن مدفوع توسط اسفنکتر خارجي که ارادي است انجام مي شود . اين مسائل را مطرح کرديم که به اينجا برسيم که رابطه جنسي از راه مقعد يا کلا وارد شدن هر شئي در درون مقعد باعث آسيب ديدگي اسفنکتر خارجي شده و باعث مي شود که دريچه خروجي مقعد (Anal) به درستي کار خودش را انجام ندهد يعني از قدرت ارادي خارج مي شود. پس به مرور زمان امکان ارادي خروج مدفوع يا نگه داشتن خود را از دست مي دهيد .در اين صورت نا خواسته و غير ارادي مدفوع از دريچه مقعد خارج مي شود در اين صورت هميشه لکه هايي از مدفوع در لباس زير مشاهده مي گردد. که مسلما اين براي هيچ آدمي خوشايند نيست.

از جهتي ديگر ساير بيمارهاي عفوني ، ويروسي همانند هپاتيت، ايدز، سفليس و ساير بيماري هاي مقاربتي از طريق مقعد راحت تر منتقل مي شوند خيلي از افراد تصور مي کنند که در رابطه مقعدي هيچ خطري آنها را تهديد نمي کند که بايد عرض کنم اتفاقا چون درون مقعد حاوي باکتريهاي زيادي مي باشد، انتقال ويروسهايي نظير ايدز و ... راحتتر انجام مي گيرد. اين باکتريهاي با شستشو از بين نمي روند.  اين هم ذکر کنم که اين باکتري ها در مقعد از نظر جذب ويتامين ها و ...  که در روده کوچک جذب نمي شوند براي انسان بسيار مفيد هستند.

اما وجود ميل دروني بسياري مردان و اندکي از زنان را نمي شود منكر شد! چه بايد كرد؟!

نزديكي كردن از پشت هم از نظر دين وهم از نظر عقل وهم از نظر علم مردود است .اما وجود ميل دروني را نمي شود منكر شد .اين كار براي مرد لذت بيشتر و براي برخي زنان لذت بخش و براي برخي ديگر دردآفرين و غير قابل تحمل بوده و حتي شايد مرگ آفرين باشد زيرا اعصاب حسي بسيار زيادي درناحيه دفعي وجود دارد كه تحريك شديد آنها در بعضي افراد گفته شده است كه مي تواند مرگ آور باشد..پس براي پاسخ اين ميل دروني چه راهي وجود دارد؟ اولاً بايد گفت راهي ندارد. اما اگر واقعاً‌ زني توان انجام اين کار را دارد و مرد هم اصرار فوق العاده دارد وواقعاً با انجام آن عشق و علاقه و تعهد به روابط خانواده مي يابد، به شرط انجام مراحل زير ان هم عدم تکرار زياد و اکتفا به برخي دفعات در سال، در ادامه اين مقاله تجويز برنامه ها و حرف هايي تجويز مي‌شود(توان و رضايت زن فراموش نشود):

به نظر مي‌رسد در اين اختلاف فراوان پزشکان و مشاوران و خود مردان و زنان(درصد بسيار کمي از زنان خصوصاً آنان که به فيلمهاي سکسي روي آورده‌اند واقعاً طالب اين رابطه هستند)، اسلام نظر خوبي داده است: از طرفي حرام نيست و از طرف ديگر مکروه شديد است نه حلال و عادي و از طرف سوم، اگر با ميل زن انجام نشود حرام است و از طرف چهارم، اسلام به اين نکته رواني هم توجه داشته که اين کار دوامي نخواهد يافت و تنها ارضاي يک عقده است. لذا از نظر مشاوره‌اي اي بسا در مواردي در صورت ميل شديد شوهر اگر گاهي زن با انجام روش‌هاي تسهيل كننده اين تمكين را انجام دهد، لازم باشد منتهي بسيار كم صورت گيرد و به‌علاوه مرد خود به خود در اثر آلودگي اين كار از عمل خود پشيمان مي‌شود چنانچه در روايات هم وجود دارد.

سعي کنيد هنگام آميزش از راه مقعد نکات بهداشتي را کاملا رعايت نماييد. بعنوان مثال قبل از شروع روده خود را خالي کنيد. همچنين استفاده از کاندوم و دستکشهاي لاتکس / در صورت عدم وجود آلرژي به ماده لاتکس، توصيه مي شود.

نکته: هرگز پس از دخول مقعدي مستقيماً سراغ دخول واژني نرويد، حتي اگر از کاندوم نيز استفاده نموده ايد، زيرا با اين عمل شريک جنسي خود را در معرض ابتلا به بيماريهاي خطرناک جنسي که بزودي راجع به آنها نيز خواهم نوشت، قرار خواهيد داد. سعي کنيد قبل از دخول به واژن حتما کاندوم خود را عوض نموده و يا آلتتان را با دقت بشوييد.

مراحل آمادگي براي رابطه مقعدي در ضرورت

لازم به تاکيد است که طول تمامي مراحل آميزش، براي ايجاد تفاهم، لذت و رضايت دوجانبه تا جايي که ممکن است صبور باشيد، زيرا تمرکز،عدم استرس و آرامش خاطر لازمه ايجاد لذت مي باشند. دائم حالات و عکس العمل هاي تن و چهره شريک جنسي خود را در نظر داشته باشيد و از او در مورد احساسش نسبت به موقعيت حاضر سوال کنيد. البته رابطه جنسي مقعدي در بيشتر موارد با درد همراه است، مخصوصاً اگر براي نخستين بار و بدون هيچگونه آمادگي قبلي صورت گيرد. بي ملاحظگي و عجله در ايراد آميزش مقعدي چيزي جز پشيماني به بار نمي آورد. به خاطر بسپاريد که ماهيچه هاي مقعد هنگام ورود شييي خارجي به آن عکس العمل شديدي از خود نشان مي دهند و با انقباضات موضعي سعي در دفع آن دارند. به همين خاطر سعي کنيد براي شروع از انگشت خود براي تحريک آن کمک گرفته و اين فرصت را به بدن فرد بدهيد تا ماهيچه هاي خود را شل کرده و کم کم خود را با شرايط وفق دهد.

از آنجا که مقعد هيچگونه غدد ترشحي ندارد، مي توانيد براي ايجاد لغزندگي و سهولت کار از روان کننده هاي آبکي استفاده نماييد، زيرا نوع روغني آن براي بخش مقعد مناسب نمي باشند و لايه اي روغني در واژن يا روده بجاي مي گذارند که باعث رشد باکتريها و ايجاد عفونت در آن منطقه مي شود. از طرفي نيز مي توانند باعث پارگي کاندوم شوند. برخي از روان کننده ها حاوي گليسيرين، شکر و مواد خوشبو کننده هستند، و ممکن است نزد زناني که بطور مکرر به عفونتهاي قارچي دچار مي شوند، ايجاد مشکل نمايند. البته روان کننده هاي آبکي زودتر از انواع روغني و سيليکوني خشک مي شوند، ولي با کمي ترشحات واژن و يا آب دهان مي توان دوباره لغزندگي لازم را ايجاد نمود.

لازم است هميشه قبل از استفاده از اينگونه ژلها ازعدم بروز آلرژي توسط آنها مطمئن شويد. مثلا مي توانيد کمي از ژل را روي بازوي خود بماليد و اندکي بعد نتيجه را مشاهده نماييد.

هر گاه احساس کرديد که ماهيچه مقعد منقبض مي شود، دست از کار فرو کشيده و بدان اجازه استراحت دهيد و در نهايت پس از آماده نمودن شريکتان از روش دخول استفاده نماييد. پس از داخل شدن سر آلت به او فرصت دهيد تا صبر کند، و باسن را ريلكس كرده و ماهيچه هايش شل تر شوند. سپس مي توانيد به عمل دخول ادامه دهيد. در همه حال مراقب واکنش شريکتان باشيد، و با کوچکترين حالت ناراحتي و دلخوري او، از ادامه باز ايستيد. در يک رابطه جنسي که از راه مقعد انجام ميگيره خانوما هرچه قدر هم در کنترل و باز نگه داشتن اين قسمت جهت دخول آلت مرد به طور ارداي عمل کنه در قسمت غير ارداي هيچ گونه کنترلي رو نداره؛ به همين خاطر هم هست که آقايون با بازي ماهرانه خودشون بوسيله انگشت اين قسمت رو مي تونن جهت ورود آلت آماده کنن و از دردناک بودن بيش از حدش بکاهن. بهتره که آقايون در حين آماده کردن مقعد با انگشت از ژل هاي water base(ژل هاي طبيعي پايه آب که از داروخانه ها قابل تهيه اس)؛ کرم دست و صورت؛ وازلين؛ روغن زيتون و هر چيز ليز و چرب ديگه جهت آماده کردن هر چه بهتر مقعد استفاده کنن. بعد از اين که آقايون به تدريج يک انگشت خودشون رو کامل وارد مقعد کردن، بهتره که با دو انگشت اين کار رو به آرامي و مرحله به مرحله انجام بدن و مواظب باشن که فشار و دردي به خانوما وارد نشه. پس از ورود آلت به داخل مقعد بهتره که هيچ حرکتي از دو طرف صورت نگيره تا سلولهاي مقعد خودشون رو با شرايط جديد تطبيق بدن و عمل جلو و عقب رفتن بعد از اين مرحله مي بايست به آرامي صورت بگيرد.

رابطه جنسي مداوم از عقب (باسن) باعث بيماريهاي در زوج خود در دراز مدت ميشود و حتي در سنين بالا باعث ميشود زن نتونه خودشو کنترل کنه چرا که اعصاب نا حية باسن حساس و آسيب پذير ميباشد.

 

10 اصل كلي و طلايي كه سرفصل‌هاي برقراري رابطه جنسي سالم هستند

1.     حل اختلافات روزانه قبل از رفتن به رختخواب: خصوصاً براي زنان كه با مشكلات عاطفي هرگز تحريك جنسي نمي‌شوند. و البته مردها هم اين گونه هستند اما بالاخره در فشار جنسي خود را با انزال تخليه مي‌كنند اما زنان بدون صميميت تحريك جنسي و ارگاسم و  ارضا نمي‌شوند و نيازشان عقده شده و امراض جسمي و رواني و رفتاري ايجاد مي‌كند كه دامن آن در دنيا و آخرت همه خانواده و زن و مرد و بچه‌هايي[1] كه با تندي و بدتربيتي مادر پراضطراب و افسرده دست‌به گريبان هستند را خواهد گرفت.

2.     اولويت بندي: برقراري ارتباط جنسي را اولين اولويت خود قرار دهيد و هيچ گاه آنرا به "بعدا" موکول نکنيد. اجازه ندهيد حضور بچه ها و يا مسائل کاري مانع انجام دادن اين کار شود. زوج هايي که در اين زمينه موفق هستند، اگر چندين فرزند هم داشته باشند باز هم مي توانند به راحتي وقت خاصي را براي اين امر اختصاص دهند حتي اگر فرزندان آنها بسيار کوچک بوده و نياز به حمايت و مراقبت بيشتري داشته باشند.

3.     زمان: براي معاشقه زمان بگذاريد يا به عبارت ديگر براي اين کار زمان به وجود آوريد. بر روي علايق خود تمرکز کنيد و وقت مناسبي را صرف بازسازي اعتماد و علاقه طرف مقابل نسبت به خودتان کنيد. از قبل طرفين خود را مهيا کنند: لباس مهماني بپوشند و خود را تميز کنند و شام عاشقانه اي را در کنار همسر و حتي بچه ها داشته باشند.

نگاه اين چلوكباب نكن و بگو اي واي من كجا و اين خرج‌ها!! ببين چقدر خرج‌هاي بيهوده و زايد ديگر داري، خداييش چند  دست كت و شلوار و مانتو تو كمد داريد؟ ما هم قشر متوسط همين مملكتيم كه از سرِ درد براي شما حرف مي‌زنيم تا بلكه آدم شيد[2]نه مرفه بي‌درد؛ حالا خود داني؛ ما گفتيم و تو گوش نكن و كباب نخور و چوبشو بخور!!

4.     لمس کردن: دست زدن نشان دهنده عشق ورزيدن است. دستهايتان را به دست يکديگر بسپاريد، با ملايمت هم را در آغوش بگيريد و همديگر را ببوسيد. به هم به حمام برويد و دوش بگيريد. پوست بزرگترين اندام بدن انسان به مساحت تقريبا دو متر مربع است که به هزاران هزار شريان و گيرنده هاي هورموني، رشته هاي عصبي متصل مي باشد. کوچکترين تماس بدني و حتي گرماي اطراف آن موجب ترشح هورمونها و تحريک رشته هاي عصبي شده و سيگنالها به مغز راهي مي شوند، و نوعي «احساس مطلوب و آرامش» و حس مورد محبت واقع شدن، پذيرفته شدن و دلگرمي را در ما بوجود مي آورند. در دراز مدت حاصل جمع اين تماسها، نوازشها و ماساژ در فرد روحيه اي مثبت، سرشار از آسايش و سرزندگي مي آفريند. تحقيقات گوياي اين است که عدم برخورداري از لمس و نوازش حتي در بيماريهاي جسمي افراد، چگونگي ايفاي نقشهاي اجتماعي و اختلالات رفتاري از جمله خشونت، افسردگي، اعتياد، فرزندکشي و حتي مرگ نقش دارد. بيشتر مجرمان و بزهکاران در جوامعي پرورش مي يابند که امور جنسي در آن تابوست.

بودا در يكي از جلسات براي شاگردان خويش چنين گفت: من هيچ شكل،رايحه ، صدا ويا تماسي را مانند وجود يك زن سراغ ندارم كه بتواند اينچنين در يك مرد ايجاد هيجان كند. درواقع زماني كه ما چيزي را ميبوئيم فقط بيني ما آن را حس ميكند.اين وضعيت براي در كلام و ساير حواس نيز صادق است بجز حس لامسه…در تمام سطح پوست ما مراكز لامسه وجود دارند.وقتي مي گوييم كه كسي را با تمام وجود دوست داريم اغراق نكرده ايم چون در عشق هر نقطه از سطح بدن ما مركزي براي احساس لذت ميباشد.دليلي كه پيرمرد و پيرزنها اينهمه با علاقه يكديگر را نوازش ميكنند اين است كه آنها ضعف قدرت جنسي را براحتي با لامسه جبران ميكنند…حال با اين مقدمه مي خواهم مطلبي را برايتان روشن كنم…

آقايان متاسفانه فكر ميكنند كه كشش جنسي يك مرحله دارد و آن هم دواي دردش دخول آلت مرد در فرج زن ميباشد!!..آقايان بمحض اينكه گرايشي از همسرشان به سمت خود احساس كنند ميگويند: ..خب ديگه، الان وقتشه كه من نقش يك شوهر ايدآل رو بازي كنم!!! و شروع به رابطه جنسي ميكنند و بعد هم فكر ميكنند كه عجب شوهران كار درستي هستند كه اين همه به همسرانشان رسيدگي ميكنند!! نتيجه اينكه بدليل عدم استفاده درست از رابطه جنسي زن دچار يك نارضايتي پنهان مي شود.

متاسفانه آقايان فكر ميكنند كه رابطه مانند چراغ برق است كه تا كليد آن را بزني همه جا روشن و غرق شادي شود و به محض خاموشي همواره براي روشن شدن آماده باشد!!..آقايان بايد بدانند كه اهميت لامسه براي همسرانتان خيلي بيشتر از ميكانيسم اقتران ميباشد. ماساژ دادن اندام هاي بدن ضمن اينكه باعث بهتر بحركت در آمدن خون در بدن شده و خستگي را دفع ميكند از نظر روحي يك نوع قدرداني مرد را براي زن تداعي ميكند. و نيز امكان ارضا جسمي و روحي را در مراحل پايين كه منظور زن ايجاد رابطه نميباشد را داراست….زن به محض تماس دست يك مرد با خود احساس لذت و شعفي را در تمام بدن خود حس ميكند. ماساژ دادن و لمس كمر و نقاط بدن عموماً يك حالت خلسه روحي براي زن بوجود مي آورد كه اين حالت براحتي ارضا كننده روح وي ميباشد و ديگر نيازي نيست كه شما از رابطه فيزيكي استفاده كنيد و پدر خود و همسرتان را در آوريد…

5.     عشق: ايجاد فضاي رمانتيک، بوس و کنار، و عشوه گري از مواردي هستند که کيفيت رابطه جنسي را بالا مي برند.

6.     بازي و تماس جنسي در طول روز : هيجان داشته باشيد، با هم شوخي کنيد و راههاي جديد را در رابطه جنسي کشف کنيد. در طول روز او را با كارهايي كوتاه چون بوسه هاي شهواني و دست زدن از روي لباس به اندام او و باسن و سينه و مالش خود داخل آشپزخانه به بدنش و  ماساژ تحريک کنيد و هنگاميکه احساس کرديد که خوب تحريک شده است، زيرکانه خود را کنار بکشيد و به کار ديگري غير از رابطه جنسي مشغول شويد. اگر يک هفته به اينکار ادامه دهيد مطمئن باشيد هرشب آماده‌تر از قبل است و آنقدر او را تحريک کرده ايد که مطمئنا" ديگر شب جمعه، شما را راحت نخواهدگذاشت!!

7.     صحبت‌ها، صداها و بيان صميمانه احساسات: احساسات و خواست هاي خود را با يکديگر در ميان بگذاريد، در مقابل گفته هاي او از خود واکنش نشان داده و دوباره از نو خود را نيرومند سازيد. درگفتگوهاي باز و عاشقانه هر يک از افراد مي تواند به راحتي خواست ها و نيازهاي خود را در راه رسيدن به ارضاي جنسي بي پرده بيان کند. اين امر به رابطه شما، انرژي و نيرويي تازه مي بخشد و روحيه اي در شما ايجاد مي کند که هر روز بيش از گذشته طرف خود را بخواهيد.

صحبتهاي در حين سكس، شامل صداهاي تحريك كننده، حركات و اشارات دست و سر و حركات بدن مي شود. مثلاَ اگر تا اندازه‌اي احساس خوشي كند به شكلي با حال و با كشيدن صدا و از ته دل بگويد(البته با صداي آرام، نه همسايه را بيدار كند!) آه، آي، اوف، آخيش و ... اگر شريكش كاري را انجام نمي دهد به او بگويد كه چگونه آن كار را بكند.  اينها بد نيستند و زشت و بي‌حيايي نيست؛ به عكس حديث است كه در رختخواب حيا را كنار بگذاريد.

کمبود صميميت زيربناي مشکلات جنسي است. زوجين بايد توانايي بيان احساسات و خواست هاي خود را نسبت به يکديگر داشته باشند. بايد به هم بگويند که از انجام چه کاري لذت مي برند و چه چيز مايه رنجش آنهاست. زن و شوهر هايي که از بيان احساسات خود عاجز هستند نمي توانند در رابطه عشقي خود پيشرفت کنند و ارتباط آنها در همان مرزهاي شهواني باقي مي ماند و فراتر از آن نخواهد رفت. آنها ممکن است براي ساليان دراز در همان حدود اوليه باقي مانده و ارتباط جنسي خود را هميشه با ترس نپذيرفته شدن ادامه دهند.

8.     كنار گذاشتن كم‌رويي و درخواست از طرف كه چه بكند: بايد کم رويي و تعارف رو کنار بذاريم. از شريک جنسيمون بخوايم که بهمون بگه چطور نزديکي کردن رو دوست داره. بيشتر دوست داره کدوم قسمت از بدنش بوسيده، ليسيده و مکيده بشه و چطور آه و آي وآخ(در حين دخول و لحظات اوج كه بسيار مورد علاقه زوجين است)بگه و خيلي چيزاي ديگه.

فراموش نشود كه زن مسئول است اسن حيا و خجلت را رها كند و مرد هم بايد عجله نكند و فوري از او اين بي‌حيايي را بخواهد بلكه قدري با تاني او را تحريك كند. تمايل روحي در زن وجود دارد اما تا تحريک بدني صورت نپذيرد در عمل رغبتي از خود نشان نمي دهد و وظيفه شوهر است که وي را در اين حال کمک کند و ميل جنسي را در نهادش بيدار سازد. در حـقـيـقت نشان ندادن تمايل نه بدان سبب است که زن اشتياقي به روابط همسري ندارد بلکه به اقتضاي طبيعت خويش (عفت ) که وديعه الهي است ، علاقه خود را بدين عمل اظهار نمي دارد.

 يک کارشناس امور جنسي مي نويسد: بـر خـلاف مـردها که نقاط قابل تحريک جنسي آنها در قسمتهاي بخصوص ، محدود مي باشد، در زنهااين نقاط منتشر و وسيع است . در تحت شرايط روحي مخصوص ، لمس هر ناحيه از بدن ممکن اسـت بـه وجـد آورنـده تـحريک جنسي شود …تحريک اين نواحي سبب ظهور و بروز ميل جنسي شـديـدي خـواهـد شـد.

 در اوايل ازدواج زنها معمولا در آغاز رابطه براي يک شروع، نسبت به تحريک عمومي بدن بيشتر حساس هـسـتـنـد تـا به تحريک مستقيم دستگاه تناسلي، و تنها تحريک که شدند دل به دخول و کشف آلت خود و در آوردن شورت و... مي‌دهند ولي در هفته‌هاي بعد پس از اينکه خجلت و کمرويي طبيعي زن بـتدريج زايل گرديد آن وقت است که پس از کمي بوس و ملاعبه آغوشي، تحريک مستقيم آنجا با دست و يا آلت جنسي براي او لذتبخش خواهد بود… ولي بايد دقـت کـرد که اين گونه تماسها خيلي به آرامي و با مهارت انجام گيرد و به هيچ وجه در هيچ دوره از زندگي خود مستقيم سراغ زير شورت زنها نرويد.

 اينکه بسياري از مردان در انـجـام اعـمـال زنـاشويي ازهمسر خود اظهار نارضايتي مي کنند گاهي بدين علت است که آنها مـعمولا برقراري روابط زناشويي رابه تندي آغاز مي نمايند.

تنوع + بوسيدن، ليسيدن و مکيدن به عنوان شاه کليد هاي يه رابطه جنسي موفق و لذت بخش نام مي برم که در بعضي مواقع ميتونه از رسيدن به اوج لذت جنسي خوشايند تر باشه؛ پس دو طرف يه رابطه جنسي توي اين زمينه از خودشون کم نگزارند. برخي خانمها يا آقايان بعد از تحريک مايلند زبان در دهان هم بگزارند، خوب نبايد اگر طرفي رضايت دارند، از بيان و انجام اين خواسته‌ها دوري کنند. سعي کنيد راههاي متفاوت راضي کردن همسر خود را در اين نوع ارتباطات پيدا کنيد. در شكل‌هاي مختلف با هم ملاعبه و نزديكي كنيد (شكلهاي نزديكي در ادامه ذكر خواهند شد) و با لباس‌هاي بيرون و مهماني و نيمه عريان و ... با هم باشيد.

9.     آرايش، زدودن موهاي

مسواک، خوشبويي بدن و دهان و موها و شانه شدن موها و نوع آرايش لب و کرم و رژ و ... که مورد علاقه شوهر باشد و نيز نوع آرايش مو و لباس و عطر و آرايش مرد که مورد علاقه زن باشد خيلي مهم هستند. يکي از آرايشهاي بسيار مهم که همواره مورد غفلت است اين است که: هيچ چيز به زيبايي اين نيست که شورت زني را پايين بکشيد و منطقه شرمگاهي سفيد و بدون موي او را تماشاکنيد! متاسفانه بعضي از خانم‌ها به ظاهر اندام جنسي خود توجهي نميکنند. کوتاه کردن موهاي زايد ميتواند فوايد زيادي براي رابطه جنسي داشته باشد و خود خانمها را هم به شدت تحريک مي‌کند. همه مردها دوست دارند آنچه که آلتشان را در آن فرو ميبرند، خوب ببينند.پس وجود موهاي شرمگاهي مانع از اين ارتباط بين زن و مرد ميشود. البته بسياري مردها هم خود اهل اين مراعات ها نيستند شما نميتوانيد از شريک جنسيتان انتظار چيزي را داشته باشيدکه خودتان رعايت نميکنيد.اگر مردي ميخواهد اندام تناسلي شريک جنسيش سفيد و بدون مو باشد،خودش هم بايد موهاي روي بيضه و اطراف آلتش را بتراشد. روايت است که همانطور که دوست داريد زنانتان براي شما آراسته باشند شما هم همانطور خود را براي ايشان بياراييد. اگر دوطرف اندام تناسلي مرتب و بدون مويي داشته باشند بدون شک لذت بيشتري از رابطه جنسي خواهند برد.

تراشيدن موهاي زايد مخصوص آلات تناسلي نيست بلکه کل پاها در زنان و  باسن و  وسط ران و بيضه ها در مردان[3] است. و در روايات هم بر مراعات اين مساله توسط زن و مرد تاکيد فراوان شده است.

 

~: آن‌چه در اين بخش در ادامه ذكر خواهد شد، تفصيل همين مطالب است و اين راهبردهاي كلي را پس مطالعه كامل اين بخش دوباره مرور كرده و در حفظ داشته باشيد.

رابطه جنسي ارضا کننده و علايم آن

ارضاي جنسي چيست؟

ارضاي مردها در ظاهر به دليل انزال، کاملاً ديده مي شود، البته به ندرت اين حالت در برخي زن ها نيز وجود دارد، امّا حقيقت اين است که ارضاء در اکثر خانم ها قابل تشخيص نيست و به چشم ديده نمي شود. ارضاء در خانم ها، ابتدا با مرطوب شدن دهانه و گردن رحم و ديگر اعضاء بخش تناسلي آنها شروع و بعد ادامه مي يابد. دهانه ي رحم آنها تا 30 درصد باز مي شود، ماهيچه و عضلات ديواره رحم، گردن رحم و خود دهانه بطور متناوب منقبض و منبسط مي شوند.

مطالعات نشان داده است که زمان رسيدن به اوج لذّت در خانم ها متفاوت است، برخي زمان زيادي بايد بگذرد تا ارضاء شوند و در مقابل بعضي نيز خيلي زود ولي چندين بار در طي يک رابطه ي جنسي، ارضاء مي شوند. (اين درحاليست که يک مرد معمولاً ظرف تنها چند دقيقه يا بيشتر به درجه ي انزال مي رسد).

يکي از موانع اصلي رسيدن به اوج لذّت در زنان، کنترل مستقيم رابطه جنسي توسط مرد است، در بيشتر مواقع، نحوه ي اجراي مراحل رابطه جنسي و دخول بر اساس آن چيزيست که مرد لذّت مي برد و تحت اختيار اوست. البته زن نيز در اين بين از رابطه جنسي لذّت مي برد ولي اين نشانه ي رسيدن به درجه ي ارضاء کامل نيست. مرد به محض انزال مي تواند دست از ادامه ي رابطه جنسي بردارد و اين زن است که به زمان بيشتري نياز دارد.

نشانه ارضاء شدن درمردها:

بسيار روشن است: خروج مني و سستي و بي حالي بعدش.

نشانه ارضاء شدن زنها:

خيلي پيچيده است. چون زنها مني ندارند و ترشحات آنها هم در اثر تحريک و جهت تسهيل دخول و لذت بيشتر است و گرنه تخمک در زنان يکبار آزاد مي‌شود و اوج جنسي آنان هم رفلکسي عصبي است که با تکانه هاي بدن همراه است و بسياري مردان تخيلاتي غلط در فيزيولوژي جنسي زنان دارند و مي‌پندارند چون خودشان انزال جنسي دارند.

1-نوک پستانها سفت ميشود نفس نفس زدنهاي تند ممکن است نشان دهنده اين باشد که خانمتان حتما ارضاء شده است.

3- به خواب. اگر زن شما بعد از برقراري رابطه جنسي به خواب رفت و پشتش را به شما کرد بي احترامي از جانب او تلقي نکنيد اين خود نشانه خوبي از ارضاء شدن آن ميباشد.

4-نياز به آغوش صميمي : بعد از به ازگاسم رسيدن مايلند که شما کمي آنها را در آغوش بگيريد اين کار احساس حوبي به آنها دست ميدهد و به عنوان خاتمه کار مفيد ميباشد.

5- نميتواند راه برود: بعد از به ارگاسم رسيدن به علت لرزش پاها قادر به راه رفتن نميباشد لرزش پاها و بدن بدين معني است که شما بعنوان يک مرد وظيفه خود را به نحو احسن انجام داده ايد.

7-لبخند رضايت : شما ميدانيد راجع به چه چيزي ميگويم زماني که خانمتان تا مدتي بر اساس بوجود آمدن حس خوبي که تسبت به شما بعد از انجام رابطه جنسي و به ارگاسم رسيدن دارند لبخند بر لب دارد.

دکتر الناز رفيعي

منبع:asheghi4u.blogsky.com

 

مراحل رابطه جنسي ارضا کننده:

 

1.   نظافت و آرايش

شستن مهبل و آلت مرد و مسواك زدن و عطر و پوشيدن لباس نيمه عريان و تاپ و شورت محرك؛ چه براي زن و چه مرد. روايت است كه مرد هم بايد براي زن آرايش كند همانطور كه دوست دارد زن براي او آرايش كند. خانم ها عاشق مردهاي مرتب و تميز هستند. قبل از رابطه جنسي آلت خود را بشوييد و خشک کنيد.

براي خيلي از خانم ها، آلت تناسلي مردانه اصلاح شده بسيار تحريک کننده است. همينطور بالعكس؛ توصيه اكيد در روايات شده كه حلال نيست مرد و زن مومن به فواصل كم اين نقاط را اصلاح نكنند؛ در دهمين توصيه از توصيه‌هاي دهگانه که در صفحات اخير گذشت، اين مسأله را توضيح داديم. فراموش نشود كه هم شستشوي زياد و هم شستشوي کم موجب بروز بالانيت (التهاب سر آلت تناسلي) مي شود. اگر احساس ناراحتي در اين قسمت کرديد، از مصرف صابون هاي عطردار يا ژل ها و مايع هاي شستشوي بدن خودداري کنيد و به جاي آن از آب نمک استفاده کنيد. پوشيدن لباس جديد يا پودر لباسشويي جديد هم ممکن است موجب بروز ناراحتي شود. اگر اين ناراحتي ادامه پيدا کرد، حتماً به پزشک مراجعه کنيد.

 

2.   ملاعبه و پيش نوازي

اين کار، مهمترين بخش براي لذت بخش تر کردن رابطه جنسي است و اهميت زيادي دارد چون به هر دو طرف کمک ميکند قبل از شروع رابطه جنسي به خوبي تحريک شوند. يادتان باشد آقايان در تقريباً 2 دقيقه به ارگاسم مي رسند درحاليکه اين زمان براي خانم ها حداقل 10 دقيقه است. مالش و مکيدن سينه ها ، ماساژ جنسي، لمس و تحريک کليتوريس، لمس يک سينه و مکيدن سينه ديگر يا لمس باسن و قسمتهاي ديگر بدن به طور همزمان ميتواند موجب رسيدن به مرحله ارضاء شدن در زنان(ارگاسم كه مرحله بعد است) شود.

مخصوصِ خانم ها: اگر همسرتان نمي‌داند که چه چيز به شما لذت مي دهد اين شما هستيد که بايد به او بگوييد، دست هاي او را بگيريد و مثلاً از گردن خود به طرف سينه يا مهبل ببريد و به او بگوييد که دوست داريد چطور بدنتان را لمس کند و دست به فرج و باسنتان بمالد. البته طرفين بايد سلايق هم را کشف کنند تا طرف مجبور نباشد همواره تذکر دهد که چه کنيد جز با اشاره و کوتاه.

مخصوصِ آقا ها: استرس، عصبانيت، ناراحتي و يا خستگي، فشار مسائل روزمره زندگي[ که از مختصات زندگي زنان کارمکن است!] و حواسش پرتي (مثلا بچه نيايد، مهمان نفهمد، يا شوهر بگويد زود باش تحريك شو و... ) باعث عدم تحريک زن و آماده نشدن او مي‌شود.

 

نکات نوازشهاي جنسي براي زن و مرد :

1.     ارتباط کلامي: نکته بسيار مهمي است که بايد جدي بگيريد. بايد در طول فعاليت جنسي با طرفتان حرف بزنيد خصوصا مردها؛ در غير اينصورت زنها احساس خواهند کرد که فقط به يک چيز اهميت مي دهيد و آن هم رابطه جنسي است. يادتان باشد که خانم ها با حرف زدن بيشتر تحريک مي شوند و براي جلب نظر آنها لازم نيست حتماً لمسشان کنيد، مي توانيد به طور کلامي اينکار را بکنيد. خود زن مي تواند آن روش و حالتي که دوست دارد و بيشتر از آن لذّت مي برد را از همسر خود درخواست کند.

2.     درک علايق و عدم علايق: مردها در طول رابطه جنسي فقط کاري که خودشان دوست دارند را انجام مي دهند اما درک علاقه ها و عدم علاقه هاي طرف مقابل در لذت بخش تر کردن نيديکي براي هر دو طرف اهميت زيادي دارد. تصور کنيد که هر کاري که خودتان دوست داريد و طرفتان دوست ندارد را انجام دهيد، مطمئناً ايجاد مشکل خواهد کرد و آنوقت طرفتان ديگر راغب به رابطه جنسي با شما نخواهد بود.

3.     توجه به کل بدن طرف مقابل: خانم ها دوست ندارند که مردها فقط به اندام تناسلي آنها توجه داشته باشند(مخصوصاً در آغاز رابطه که هنوز گرم نشده‌اند وگرنه در اوج رابطه همه ميل و حواسشان آن‌جا و صحبت از آلت جنسي‌شان و ... است) آقايون بايد بدانند به جز اندام تناسلي، بدن خانم ها قسمت هاي ديگري هم دارد که بايد به آن توجه کنند. مثل سينه ها، باسن، گردن، ران ها، گوش ها و لب ها و ساير نقاطي که درکنار ناحيه تناسلي بايد به آنها توجه شود. شايد تعجب کنيد وقتي بفهميد که خانم ها مي توانند با تحريک سينه ها هم به ارگاسم برسند پس لطفاً به آنها هم توجه خاص داشته باشيد. يادتان باشد با بدن او سخت و خشن برخورد نکنيد، نوازش ملايم هم او را تحريک خواهد کرد.

4.     تحسين کردن: تحسين کردن نکته ديگري براي آقايون است که نقش بسيار مهمي در عشق بازي ايفا مي کند. از قديم گفته اند که خانم ها از تعريف و تمجيد خوششان مي آيد و وقتي اينکار را مي کنيد او واقعاً آنرا احساس مي کند. لطفاً دقت کنيد که اين تحسين ها بايد واقعي باشند در غير اينصورت نتيجه اي که مي خواهيد عايدتان نمي شود.

5.     خودداري از رابطه جنسي زودهنگام: دخول، آخرين مرحله عشق بازي است که فقط زماني بايد زماني انجام دهيد که مي خواهيد لذت را به اوج خود برسانيد. انجام زودهنگام رابطه جنسي تناسلي تحريک خانم ها را کم مي کند. همچنين مي تواند برايشان دردناک باشد. يادتان باشد که بايد قبل از شروع عمل جنسي اندام تناسلي خانم ها حسابي خيس شده باشد، و اين مسئله فقط زماني اتفاق مي افتد که با رعايت 5 چيزي که تا حالا گفته شد، خانم را کاملاً تحريک کرده باشيد.

6.     عاشقانه و احساساتي نگه داشتن فضايکي از مهمترين نکات درمورد رابطه جنسي آقايان اين است که عاشقانه و احساساتي رابطه جنسي کنند. رابطه جنسي عملي بسيار احساسي است اما به خاطر طبيعت و ذات مردان خيلي وقت ها اين عمل برايشان به عملي فيزيکي و مکانيکي تبديل مي شود!! گويا بيل مي‌زنند و مهندسي مي‌کنند و يا کار و جلسه اداري است! و به تخليه هيجان جنسي و انزال خود و فشردن زن در آغوش و چند بار فرو بردن آلت در فرج کار را تمام و زن را چون بره قصابي شده کنار مي‌اندازند.

7.     8. شوخ طبعي: خانم ها عاشق شوخ طبعي مردان هستند. سعي کنيد رابطه جنسي را به عملي خنده آور و شادي بخش تبديل کنيد و ببينيد که چقدر طرفتان دوست خواهد داشت. به خودتان بخنديد و اينکار باعث مي شود فضا عاشقانه تر شود. خانم ها اينکه آقايون سعي مي کنند به خنده بياندازندشان را خيلي دوست دارند. جوک گفتن مخصوصاً جوک هاي رابطه جنسيي را هم مي توانيد امتحان کنيد اما دقت کنيد که شوخ طبعيتان به مسخره کردن طرف مقابل منتهي نشود.

8.     هيجان و لذت و تنوع: تجربه کردن با رابطه جنسي خيلي مهم است چون عادات هميشگي باعث يکنواخت و خسته کننده شدن آن مي شود. مي توانيد حرکات مختلف را امتحان کنيد(در ادامه اين حرکات آموزش داده مي‌شود) تا آن يکنواختي از بين برود. اما دقت کنيد که طرفتان با آن حرکات راحت باشد. همچنين رابطه جنسي کردن در محيط هاي مختلف باعث از بين بردن يکنواختي آن مي شود و هيجان بيشتري به رابطه مي دهد. رابطه جنسي ايستاده يا جلوي آينه يا روي صندلي واقعاً برايتان پر از هيجان خواهد بود.

نقش ماساژ در رابطه جنسي وبيان نقاط تحريك‌پذيري زن و مرد

يکي از مهمترين و موثرترين راههاي برقراري ارتباط بدني و روحي با همسر انجام دادن ماساژ از روي شهوت است. اين ماساژ به هردوي شما کمک ميکند تا از استرس و خستگي کار روزانه خلاص شويد و از يکديگر لذت ببريد. بسياري از زوجها که بعد از کار روزانه خسته بوده و ميلي به انجام رابطه جنسي ندارند بوسيله ماساژ بخوبي تحريک و آماده انجام اين رابطه ميشوند.ازطرف ديگرماساژ ارتباط و اطمينان ميان شما را بيشتر ميسازد.

به مردها توصيه مي‌شود ابتدا صورت زن را نوازش کنيد تا اضطراب و خستگي او برطرف شود. ماساژ سراسربدن از فرق سرتا انگشت پا بسيار تحريک کننده است. شما ميتوانيد بعضي جاهاي بدنش را به نرمي و با ملايمت وبعضي جاهاي ديگر را محکم و با فشار ماساژ دهيد.

 زنها ماساژ آلت، ران‌ها، بيضه و باسن و كمر مرد را انجام دهند و مردها نقاط تحريك پذير زن را كه ذيلاً ذكر مي‌شوند:

 

سلول هاي واقع در هاله پستان:  هر چه به نوک پستان ها نزديکتر شود حساسيت بيشتر است البته بهتر است همه پستان و بعد قسمتي  و بعد کمتر و بالاخره نوک آن را دريافت. مکيدن و ليسيدن پستانها نيز در اواخر تحريک جنسي که تمايل زن بالا رفت بسيار لذت بخش است اما در اوايل به علت دردي که دارد ممکن است مورد بي‌علاقگي باشد.

    کليتوريس: در زن حکم آلت مرد را دارد و حتي ملامسه مختصرآن تحريک شديدي به زن مي دهد آلت مرد نيز با ملامسه زن تحريک مي شود و هر چه به حشفه نزديکتر حساس تر است تا به حدي که سلول هاي نوک آلت حتي گرمي و سردي را حس نکرده و فقط براي لذت درک کردنند

   سطح داخلي ران و لب هاي فرج نيز پاسخ مي دهد.

   ماليدن کف پا به پشت پاي زن يا ماليدن پشت پا به کف پاي زن نيز چه بسا بهترين تحريک باشد و يا زني پيدا شود که با مالش سطح داخلي بازوهايش به سرعت به اوج لذت جنسي برسد

    بوسه قديمي ترين نقطه شناخته شده براي تحريک  است که شامل بوسيدن لب ها ، صورت ، لاله گوش ، گردن و يا هر قسمتي از بدن زن باشد که پيدا کردن نقطه هاي حساس تر مدتي طول مي کشد و به  نسبت بلوغ و فهم جنسي مرد و زن نقاط مربوطه شناخته مي شود

   عطر و بوي خوش:  به محض آن که مرد با زن تماس پيدا کرد سوراخ هاي بيني او باز مي شود و در مراکز هيجاني سمپاتيکي وي فعال شده ترشح اورناليز شروع و در نتيجه فشار خون بالا رفته و بالاخره ترشحات دستگاه تناسلي شروع مي شود. استفاده از عطري که خوشايند همسر باشد نيز توصيه مي شود نکته مهم در اين مورد رعايت بهداشت و زدودن موهاي زائد و برطرف کردن هر گونه عفونت و بوي بد است که براي هر دو طرف مخصوصا زن لازم و ضروري است

     گفتار هاي عاشقانه:  تحريک فقط به نوع فيزيکي محدود نمي شود و نوع رواني نيز دارد که بايد به صورت همزمان استفاده شود صحبت هاي عاشقانه که هنگام رسيدن دو دلداده به هم بينشان رد و بدل مي شود بسيار پر اهميت است

 

 

 

3.  ارگاسم(اوج لذت جنسي در زن و مرد)

اوج لذت جنسي يا اُرگاسم، حالت فرح‌بخش رواني و جسماني است که در اثر تحريک جنسي به دست مي‌آيد و در مردان با انزال همراه است. به هنگام ارگاسم ماهيچه‌هاي لگني منقبض شده و رعشه‌هاي خفيفي در بدن زن و مرد روي مي‌دهد. پس از ارگاسم مرحله آرامش آغاز مي‌رود که طي آن بدن سست شده و به حالت عادي باز مي‌گردد.

برخي خـانـم هـا تـصـور مـي کـنـند تـوانايي ارگاسم را ندارند؛ با اين‌كه تمام خانم ها قادر به رسيـدن به اين مرحله مي باشند. رسيدن بـه اوج لـذت در زنـان يـک واکنش طبيعي جنسي است که تا کنون به صورت معمايي سربسته باقي مانده است.

 تمام خانم ها مي توانند به آساني بياموزند که چگونه مي توانند به اوج لذت برسند و انزال در آنها صورت پذيرد؛ البته پيرامون اين مطلب تصورات اشتباه بسيار زيادي وجود دارد.

بسياري از زوج‌ها خجالت ميکشند از اينکه از طرفشان بخواهند نقاطي را تحريک کنند.  نقاطي که محرک احساسات جنسي‌ هستند و لمس آنها بسيار لذت بخش است مثل نوک سينه ها، مقعد، پشت گردن و … پس خجالت نکشيد. شرمساري در معاشقه موقعيت لذت بردن را از شما ميگيرد.

بوسيدن سينه زن توسط مرد،  مالش آلت به آن يا حتي فروکردن آلت مرد بين سينه ها مي تواند موجب ارگاسم در بعضي خانمها شود[4]. اگر مرد بر روي زن و بين پاهاي او بخوابد و با يك دست زن را در آغوش بگيرد و با دست ديگر سينه هاي او را نوازش كند مخصوصاض نوك سينه را و زن هم با دست خود آلت مرد را به كليتوريس و فرج بمالد سبب رسيدن با ارگاسم و ترشحات غدد بارتلن كه در جدار بيروني فرج هستند و با ترشح خود نزديكي را آسان مي‌كنند مي شود.

ارگاسم دو نوع است: كليتوريسي، مهبلي: کليتوريسي آن است که با  انجام مراحل قبل و تحريک کليتوريس زن تا آخر ارگاسم برود يعني وقتي بدنش شروع به تکان خوردن کرد در طول چند ثانيه که زن در اين حال است و احياناً آخ و سروصدا مي‌کند(که خيلي براي زن و مرد  لذت دارد و توصيه مي‌شود  زن از بروز اين حالات جلوگيري نکند و مرد هم با او در اين آخ و آي و آه گفتن همراه شده او را در آغوش کشيده ببوسد و دهان و لب و زبانش را بمکد) مرد دخول نکند و فقط به تحريک و مالش زن و پرداخته و کليتوريس را ( ترجيحاً به روشي که از نظر اطباي قديم در روش نزديکي خواهيم گفت که زن با آلت مرد که در دست دارد به کليتوريس بمالد)تحريک کند تا زن با نهايت برسد و بعد مرد دخول کند. اما ارگاسم مهبلي آن است که همين که زن نزديک ارگاسم شد يا در همان آغاز ارگاسم که با تحريک و مالش بدن و کليتوريس و خلاصه انجام مراحل قبل صورت گرفته، مرد فوراً دخول کند و بقيه ارگاسم را زن با مالش آلت مرد در درون حس کند که اين توضيح بيشتر دو نوع در ادامه در بحث ارگاسم همزمان زن و دخول مرد خواهد آمد. البته بايد دقت کرد که در صورت دوم بايد از جلوگيري طبيعي استفاده نکرده و مرد هم آلت را عميق داخل کند و کمي نگه دارد تا بيخ آلت و قسمت رويشگاه موي روي آلت مرد به کليتوريس زن ماليده شود و کمي در حالتي که آلتش در عمق فرج زن است حرکت آهسته بکند(يکي دو  سانت درآورد و دوباره محکم و عميق فرو کند) تا ارگاسم کليتوريسي قطع نشده و به مهبلي متصل شود.

 

راههايي براي رسيدن خانمها به ارگاسم حين رابطه جنسي با همسر

 

چيزهايي که موجب حواسپرتي مي شود را از بين ببريد— خيلي از خانم ها موقع رابطه جنسي مداوم فکرشان به وظائف روزانه، نور زياد داخل اتاق، سروصدا، وجود حيوانات داخل اتاق و از اين قبيل پرت مي شود. بايد ببينيد که چه چيزهايي موجب حواسپرتي شما مي شود و آنها را از ميان برداريد تا بتوانيد حين رابطه جنسي خوب روي جسمتان و احساس خوبي که پيدا مي کنيد، تمرکز داشته باشيد تا راحتتر به ارگاسم برسيد.

عصبانيتتان را خاموش کنيد—   داشتن رابطه جنسي با يک جوجه تيغي خيي سخت است---اين احساسي است که خيي از خانم ها وقتي از دست همسرشان عصباني هستند، حس مي کنند. عصبانيت آدم ها را از هم دور مي کند. براي خانم ها لازم است که قبل از هرگونه رابطه جنسي، شعله عصبانيتشان را خاموش کنند تا بتوانند صميمانه با همسرشان رابطه برقرار کنند. اکثر خانم ها براي اينکه بتوانند از طريق دستگاه تناسليشان با کسي ارتباط برقرار کنند، بايد قبلاً ارتباط قلبي با او برقرار کرده باشند.

نگران بدنتان و نقص هاي آن نباشيد—  کليد اصلي در واکنش پذيري به رابطه جنسي، قبول کردن و تحسين کردن بدنتان است. اگر بيش از حد دغدغه نقص هاي جسميتان را داشته باشيد، واکنش جنسي شما از بين مي رود و به ارگاسم نخواهيد رسيد. به عبارت ديگر، ذهنتان جلوي واکنش بدنتان را مي گيرد. يادتان باشد که اکثر مردها با يک همسر علاقه مند و مايل است که تحريک مي شوند نه با يک اندام کامل و بي نقص.

حين رابطه جنسي، تمرکز شهواني داشته باشيد—  براي اين منظور لازم است که ذهنتان را وارد حيطه شهواني و جنسي کنيد تا قدرت تحريک پذيري جسميتان بيشتر شود. براي کمک به اينکار روي کارهايي که همسرتان انجام مي دهد تمرکز کنيد.در واقع بهترين روش نگاه کردن به کارهاي همسرتان و نگاه کردن به چشمهاي اوست.

تمرکز کنيد- خيلي از خانم ها بعد از تحريک شدن بايد روي احساسات لذت بخش خود (به خصوص حسي که در دستگاه تناسلي خود احساس مي کنند) و بيشتر و بيشتر شدن اين احساسات تمرکز کنند.

براي بازي هم وقت بگذاريد—  خيلي افراد رابطه جنسيشان را براي ديروقت ميگذارند که بدن کششي به آن ندارد و فقط نيازمند خواب و استراحت است. اگر براي بازي کردن قبل از رابطه هم وقت بگذاريد مطمئناً رابطه جنسي بسيار بهتري خواهيد داشت. اين مسئله به خصوص براي خانم ها اهميت بيشتري دارد چون رسيدن ارگاسم براي آنها وقتي بدنشان پرانرژي باشد راحت از زماني است که خسته‌اند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم آذر ۱۳۸۹ساعت 16:19  توسط علي-م  |